8-latek na koloniach. Co spakować?

Dziecko

Pierwsze samodzielne wakacje kilkuletniego syna to dla każdej matki ogromne przeżycie. Po pierwsze – troskliwa opiekunka będzie musiała pogodzić się z myślą, że jej pociecha będzie daleko od domu, pod nadzorem innych dorosłych. Po drugie – to kilkulatek będzie musiał zadbać o to, o co do tej pory dbała jego mama. Pozostaje też inne wyzwanie: co spakować na wyjazd?

Dostosuj bagaż do możliwości chłopca

Oczywiście opiekunowie bez wątpienia pomogą w przenoszeniu bagaży podopiecznych, jednak warto mieć na uwadze, że obarczanie kilkulatka ogromnym bagażem nie jest najlepszym pomysłem. Duży plecak lub mała torba podręczna (ale taka, którą dziecko będzie mogło bez problemu udźwignąć) powinny w zupełności wystarczyć.

Co spakować?

Absolutna podstawa to bielizna chłopięca i odzież. Kilka par t-shirtów i krótkich spodenek będą odpowiednie na lato, jeśli jednak są to kolonie zimowe, koniecznie należy zadbać nie tylko o ciepłe bluzy, swetry i spodnie, ale także o odpowiednią odzież wierzchnią. Dużo zależy także od tego, gdzie odbywa się wyjazd; nad jezioro czy morze przydarzą się również kąpielówki, okulary przeciwsłoneczne i kremy z filtrem, z kolei w góry – obuwie, w którym dziecko bez obaw będzie mogło chodzić po wzniesieniach. Zazwyczaj dzieci przynoszą do domu listę rzeczy przygotowaną przez opiekunów – znajduję się na niej rzeczy, które powinny znaleźć się w plecaku uczniów. Jeśli jednak dziecko nie przyniesie takiej listy, warto skontaktować się z organizatorem wycieczki i upewnić się, że wszystko, co niezbędne, znajdzie się w plecaku lub torbie podróżnej.

To tylko kolonie!

Na koniec krótka rada dla tych mam, które boją się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Pierwsze dłuższe rozstanie zawsze jest najtrudniejsze, jednak warto pamiętać, że pociecha będzie pod dobrą opieką. Na wycieczki (niezależnie czy szkolne, czy pozaszkolne) zawsze jeździ wykwalifikowana kadra, która zadba o bezpieczeństwo uczestników wyjazdu. Zatroskani rodzice w każdej chwili mogą się skontaktować z opiekunami wycieczki i upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Lost Password