Alternatywa dla suplementów diety

Żywienie

Reklamy firm farmaceutycznych na wszelkie sposoby próbują nas przekonać, że niezbędne nam dla zdrowia witaminy oraz makro i mikroelementy powinniśmy dostarczać do organizmu łykając każdego dnia rozmaite tabletki. Tymczasem istnieje o wiele lepsza alternatywa dla drogich suplementów – świeżo wyciskane soki!

Pysznie i zdrowo

Soki, które możemy przygotować z pomocą wyciskarki do owoców i warzyw, to prawdziwa bomba witaminowa. Soki są wyjątkowo strawne, a organizm przyswaja cenne składniki nawet w kilkanaście minut! Soki nie obciążają naszego układu trawienia i doskonale nawadniają organizm. W dodatku są bardzo smaczne, a jeśli przygotujemy je z użyciem warzyw i owoców sezonowych to będą też tanie.

Zdrowy sok każdego dnia

Do przygotowywania zdrowych soków na każdy dzień niezbędne są wyciskarki do soków, a najlepiej sprawdzą się wyciskarki wolnoobrotowe. Zapewniają one maksymalne wykorzystanie warzyw i owoców, poprzez dokładne wyciskanie każdego składnika. W dodatku metoda wyciskania sprawia, że wyciskarki nie napowietrzają soku i nie nagrzewają go. Dlatego uzyskujemy sok gęsty, esencjonalny, nie rozwarstwiający się, aromatyczny i zawierający w sobie maksymalnie dużo składników odżywczych. Taki sok przez długi czas zachowuje świeżość, możemy więc przygotować sok na cały dzień.

Sok dla każdego

Soki są odpowiednie dla dzieci, osoby dorosłe i dla seniorów. Świetnie zastępują drugie śniadanie w pracy lub w szkole, albo przekąskę w ciągu dnia. W sokach możemy przemycić składniki, których na co dzień nie jem, co podwyższa ich wartość. Dzieci pijąc kolorowe soki nawet nie zorientują się, że jest w nich dodatek pietruszki czy szpinaku! Soki wspomagają odchudzanie, wspierają układ odpornościowy, działają przeciw starzeniu, ponieważ są źródłem antyoksydantów. A ich picie sprawia ogromną przyjemność. Nikt z nas nie wyobraża sobie, by chrupać codziennie dwadzieścia marchewek albo jeść dwa kilogramy owoców. Tymczasem wypicie litra soku w ciągu dnia nie jest żadnym problemem. Dlatego warto sięgnąć właśnie po nie, zamiast zastępować je suplementami diety w postaci tabletek. Pamiętajmy, że producenci suplementów tylko starają się naśladować naturę, bo własnie to co naturalne jest najcenniejsze.

Lost Password