Jaki balsam do ciała wybrać dla suchej skóry?

Uroda

Sucha skóra to problem osób w różnym wieku. Często wynika ze skłonności genetycznych, ale zdarza się również, że jest skutkiem niewłaściwej pielęgnacji. Dobrze dopasowany do potrzeb skóry balsam do ciała jest w stanie sprawić cuda. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Balsam odpowiadający indywidualnym potrzebom skóry

Każda skóra jest inna i ma swoje własne wymagania. Warto wiedzieć również, że z wiekiem i pod wpływem stosowanych kosmetyków, diety, czy nawet trybu życia skóra może się zmieniać. Wiele kobiet doświadcza tego problemu przy zaburzonej gospodarce hormonalnej. Ich skóra nagle staje się sucha i bardzo wrażliwa. Nawet częste nawilżanie nie przynosi ulgi, ponieważ może pojawić się atopowe zapalenie skóry. Wówczas doskonałym preparatem będzie emolient, czyli balsam, który może być stosowany nawet u dzieci od pierwszego dnia życia.

Dlaczego emolient jest najlepszym rozwiązaniem?

  • nie zawiera żadnych parabenów, czyli konserwantów,
  • pozbawiony jest silikonów, substancji zapachowych i koloryzujących,
  • w jego skład wchodzą tylko naturalne oleje roślinne najwyższej jakości.

Emolienty mają bardzo silne działanie i wspaniale regenerują skórę, nawilżają ją i skłaniają do naprawy. Można je z powodzeniem stosować w każdym wieku.

Naturalny balsam z najlepszych składników

Coraz więcej mówi się dziś o tym, że warto wybierać kosmetyki naturalne, bez sztucznych, chemicznych składników. Firmy kosmetyczne starają się wprowadzać tego typu rozwiązania dla swoich konsumentów, ponieważ zainteresowanie nimi rośnie. Z pewnością balsam stworzony ze składników pochodzenia naturalnego, w pełni roślinnego to idealny kosmetyk dla każdego, kto chce zadbać o siebie, ale ceni sobie również środowisko naturalne. Takie kosmetyki składają się z silnych ekstraktów, nie zawierają szkodliwych dla zdrowia parabenów i substancji zapachowych, a jednocześnie nie są nigdy testowane na zwierzętach. Dobrze jest wybierać polskie kosmetyki, aby wspierać nasz rodzimy biznes. Trzeba też pamiętać o tym, że polskie firmy kosmetyczne słyną ze swojej wysokiej jakości i oferują naprawdę produkty z górnej półki. Można je kupić, często w bardzo dobrych cenach w drogeriach, aptekach oraz sklepach internetowych. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na termin ważności balsamu i innych kosmetyków, ponieważ te naturalne zdatne są dość krótko do użycia, z uwagi na brak substancji konserwujących. Niekiedy takie kosmetyki trzeba też przechowywać w lodówce w odpowiedniej temperaturze.

Lost Password