Czy BCAA posiada skutki uboczne?

Fitness

Zanim wskażemy na konkretne działanie suplementu diety o nazwie BCAA oraz na skutki uboczne, musimy zapytać o BCAA – co to jest? Pytanie kluczowe, aczkolwiek odpowiedź na nie na pewno nie jest niczym trudnym. BCAA to nic innego jak trzy z bardzo ważnych dla każdego organizmu aminokwasów egzogennych. Chodzi mianowicie o walinę, leucynę oraz izoleucynę. Dzięki tym aminokwasom można mówić o możliwości uzyskania wielu różnych efektów treningowych. Stosowanie BCAA przez sportowców jest bardzo powszechne, jest to jeden z tych najpowszechniejszych suplementów diety dla sportowców.

Działanie BCAA

To jeden z kluczowych elementów, dla którego ten suplement jest przyjmowany. Dzięki jego stosowaniu możemy mówić o możliwości uzyskania takich efektów jak:

  • przyspieszenie budowania masy mięśniowej,
  • hamowanie zjawiska katabolizmu mięśni,
  • zwiększanie wytrzymałości mięśniowej,
  • redukcja tkanki tłuszczowej.

Owe rezultaty są dla nas możliwe do uzyskania oczywiście wówczas, jeśli ten suplement będzie uzupełnieniem odpowiedniego treningu oraz odpowiedniej diety. Poza tym oczywiście aminokwasy BCAA powinny być przyjmowane w odpowiednich dawkach. Jak powinno wyglądać owo dawkowanie?

BCAA dawkowanie

Jeden z najważniejszych elementów, dzięki którym możemy uzyskać oczekiwane efekty treningowe, dzięki któremu możemy mówić o realizacji pewnych założeń. BCAA dawkowanie powinno odbywać się wedle następujących zasad. Kiedy mamy do czynienia z dniami treningowymi, to powinniśmy zarówno przed jak i po treningu przyjmować 0,5 do 1 grama suplementu na każde 10 kg masy naszego ciała. Jeśli natomiast mowa jest o dniach, w których nie trenujemy, to powinniśmy dawkę suplementu przyjąć zarówno rankiem po przebudzeniu na czczo oraz wieczorem przed snem.

BCAA skutki uboczne

Pozostaje nam jeszcze do wyjaśnienia jeden bardzo istotny element, jeden bardzo istotny czynnik, a chodzi mianowicie o skutki uboczne stosowania BCAA. Zasadniczo w odniesieniu do każdego produktu można o takich działaniach niepożądanych mówić, aczkolwiek w tym przypadku jest nieco inaczej. Nie ma bowiem żadnych udowodnionych skutków ubocznych, o ile oczywiście mówimy o prawidłowym dawkowaniu owego suplementu, które to właściwe dawkowanie ma w tym miejscu kluczowe znaczenie. Przy niewłaściwym dawkowaniu bcaa skutki uboczne mogą wystąpić, a wśród nich możemy wyróżnić między innymi o uszkodzeniu pracy nerek oraz wątroby, a poza tym również będziemy mogli mówić o ograniczeniu wchłaniania innych aminokwasów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, a zatem nie chodzi w tym miejscu tylko i wyłącznie o trening, ale także o zdrowie. Stosując BCAA zgodnie z wszelkimi zaleceniami zawartymi na opakowaniu, możemy mieć tę pewność, że będziemy mieli do czynienia z bardzo pozytywnymi efektami, możemy bardzo szybko przekonać się o tym, że jest to jeden z tych najlepszych i najbardziej skutecznych suplementów diety stosowanych przez sportowców. BCAA to suplement nie tylko bardzo skuteczny, ale również jak najbardziej bezpieczny.

Lost Password