Bentley Organic – Naturalne kosmetyki dla rodziny

Uroda

Coraz większa świadomość konsumentów sprawia, że dość popularne stały się w ostatnich latach produkty zdrowe i ekologiczne. Dużą rolę wśród takiego asortymentu stanowią kosmetyki. Na rynku nie trudno o szampony i kremy, w których nazwie znajdziemy słowo naturalne lub organiczne. Niestety brak uregulowań prawnych pozwala nazywać tak produkty, które naturalne nie są.

Ci, którym zależy na zdrowiu swoim i całej rodziny, powinni robić zakupy bardziej świadome. Warto więc przeczytać skład produktu, a najlepiej, jeśli kosmetyk będzie posiadał jeden z certyfikatów potwierdzających jego naturalny skład.

Certyfikaty kosmetyków naturalnych

Najpopularniejszym certyfikatem jest Ekocert, który kontrolą jakości ekologicznych produktów zajmuje się już ponad 15 lat. Aby produkt uzyskał taki certyfikat musi m.in. posiadać w swoim składzie minimum 95 % surowców pochodzenia naturalnego. Innym oznaczeniem jest certyfikat ICEA zapewniający, że w kosmetykach brak jest m.in. syntetycznych barwników, składników chemicznych, czy pochodnych ropy naftowej. Z kolei NaTrue – Europejskie Ugrupowanie Interesów Producentów Kosmetyków Naturalnych i Organicznych, dzieli kosmetyki na trzy grupy w zależności od ich składników, a są to: prawdziwie naturalne kosmetyki, naturalne kosmetyki z ekologicznymi składnikami oraz ekologiczne kosmetyki naturalne.

Bentley Organic – naturalne kosmetyki

Świetnym przykładem naturalnych kosmetyków jest rodzinna firma Bentley Organic, w której przy produkcji zdrowych kosmetyków pracuje już piąte pokolenie. Ich podstawowym produktem są wyjątkowe,  naturalne mydła. Marka Bentley Organic posiada w swojej ofercie produkty do pielęgnacji najwrażliwszej skóry dzieci i niemowląt, a także kosmetyki dla dorosłych, które dzięki naturalnym składnikiem są idealne także dla kobiet w ciąży i alergików.

Mamy, chcące zapewnić maksymalną ochronę swoim nowonarodzonym maluszkom mogą skorzystać z kosmetyków Bentley Organic z serii Baby Care, w skład, których wchodzą: mydełko, mleczko do ciała, olejek pielęgnacyjny czy krem do pielęgnacji pupy. Produkty te stworzone na bazie rumianku są bardzo delikatne, posiadają łagodzącą i jednocześnie ożywiającą mieszankę cytrynowej i kwiatowej nuty zapachowej.

Dorośli także znajdą w ofercie firmy szeroką gamę kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała i włosów. Co ciekawe Bentley Organic oferuje swoim klientom także naturalne i ekologiczne środki czyszczące, takie jak spray do mycia zabawek, płyny uniwersalne, do mycia podłóg, łazienek oraz do czyszczenia szyb i innych powierzchni.

Znając nazwy certyfikatów przyznawanych naturalnym i organicznym produktom łatwiej będzie nam robić zakupy. Jeszcze prościej będzie, gdy zdecydujemy się na sprawdzoną markę, jaką na przykład jest Bentley Organic. Wybierajmy produkty, które nie zawierają zbędnych wypełniaczy i spełniają standardy dotyczące jakości i ochrony naszego zdrowia.

Warto pamiętać, że naturalne kosmetyki Bentley Organic dostępne są w sklepach internetowych np. bobomio.pl.

Lost Password