Bezpieczne wybielanie zębów

Zdrowie

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, aby bez skrępowania móc cały czas się uśmiechać czy to w gronie bliskich, przyjaciół czy nawet do całkiem obcych osób, które mijamy każdego dnia na ulicach. Aby spełnić nasze marzenia warto, rozejrzeć się nad gabinetami stomatologicznymi oferującymi usługi wybielania zębów. Jeżeli zastanawiasz się, chociażby nad zaletami, czy zabieg ten jest dla ciebie lub jak wygląda zabieg zachęcam do zapoznania się z poniższym artykułem

Wybielanie zębów profesjonalną lampą – zalety

Zalet wybielania zębów profesjonalną lampą możemy szukać wszędzie, jednakże do jednych z najważniejszych należy sam fakt, iż jest to najszybszy, a przy tym całkowicie bezbolesny sposób na białe zęby, o których marzy każdy z nas. Podczas zabiegu, który trwa zaledwie kilka godzin, możemy uzyskać diametralną zmianę w postaci zmiany koloru naszych zębów nawet i o kilka tonów. Drugą najważniejszą zaletą jest to, iż efekt, jaki otrzymamy po wykonaniu takiego zabiegu jest długotrwały, co oznacza, że będziemy mogli cieszyć się pięknymi białymi zębami nawet do kilku miesięcy.

Sprawdź ofertę wybielania zębów – https://ortodonta.opole.pl/oferta/wybielanie-zebow

Wybielanie zębów – dla kogo jest i kiedy się na nie zdecydować?

Zabieg wybielania zębów jest dla każdej osoby, która jest pełnoletnia i nie występują u niej żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia takiego zabiegu. Jeżeli chcemy wybielić zęby musimy mieć zdrowe, wyleczone wszystkie zęby, a także bez próchnicy. Przed samym wykonaniem zabiegu powinny być one całkowicie pozbawione kamienia oraz osadów, czyste. Dziąsła pacjenta powinny natomiast być całkowicie zdrowe bez żadnego stanu zapalnego, który uniemożliwi wykonanie zabiegu wybielania zębów.

Tak naprawdę na wybielanie zębów możemy zdecydować się cały czas pod warunkiem, że nasza jama ustna jest całkowicie zdrowa, a pacjent chcący poddać się temu zabiegowi jest pełnoletni i nie ma do tego żadnych przeciwwskazań takich jak ciąża, karmienie piersią, choroba Parkinsona, padaczka, czy alergie na preparaty wykorzystywane do wybielania. W przypadku alergii warto skontaktować się z gabinetem, w którym chcemy wykonać zabieg, aby dopytać o wykorzystywane do tego preparatu, ponieważ będzie nam wtedy łatwiej określić czy dana substancja jest na liście alergenów.

Jak wygląda zabieg wybielania zębów?

Najpopularniejszymi formami bezpiecznego wybielania zębów jest użycie lasera lub lampy. Zabieg ten jest stosunkowo krótki, ponieważ trwa zazwyczaj do około godziny. Stomatolog nakłada na dziąsła specjalny żel, którego zadaniem jest ich ochrona, a następnie zostaje on utwardzony przy użyciu lampy UV. W kolejnym etapie nakłada on preparat wybielający na zęby i zostaje on naświetlany przez około 10 do 15 min. W przypadku wybielania zębów lampą etap ten powtarza się aż trzykrotnie i dokonuje się naświetlenia każdej warstwy aż przez 15 min. Poprawę koloru szkliwa będziemy w stanie zauważyć nawet po 1 zabiegu.

Lost Password