Botoks – sposób na niechciane zmarszczki

Uroda

Są kobiety, które godzą się z upływającym czasem i zmianami, jakie następują w ciele. Są również takie, które chcą jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem i walczą z oznakami starzenia. Co zrobić, aby pozbyć się zmarszczek? Czy jest to w ogóle możliwe?

Jak zatrzymać czas?

Przed zmarszczkami nie da się uciec. Ich tworzenie jest naturalnym procesem, którego nie można powstrzymać. Jednak obecnie kosmetologia, dermatologia i chirurgia estetyczna dają nam szansę na opóźnienie pojawienia się zmarszczek oraz na spłycenie już obecnych. Odpowiednia pielęgnacja i zabiegi kosmetyczne oraz chirurgiczne pomogą utrzymać skórę w dobrej formie. Jednym z zabiegów cieszących się dużym zainteresowaniem jest botoks.

Na czym polega botoks?

Zabieg botoksu polega na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki toksyny botulinowej w mięsień. Działanie toksyny botulinowej polega na porażeniu mięśni i zablokowaniu przesyłania impulsów na drodze zakończenie nerwowe- mięsień. Dzięki temu mięsień się nie kurczy i nie powstają zmarszczki. Twarz po takim zabiegu jest wygładzona i zrelaksowana. Jest to proces w pełni odwracalny. Efekt botoksu utrzymuje się do 6 miesięcy. Po tym czasie można ponownie poddać się zabiegowi.

Dla kogo botoks?

Na botoks decydują się przeważnie kobiety. Są to osoby w różnym wieku. W kwestii powstawania zmarszczek dużą rolę odgrywa genetyka. Z genami nie wygramy, ale ze zmarszczkami możemy walczyć. Dzięki botoksowi możemy zniwelować zmarszczki mimiczne np. tak zwane kurze łapki (zmarszczki powstające przy zewnętrznych kącikach oczu), lwią zmarszczkę (bruzda między brwiami), zmarszczki palacza (wokół ust) oraz poprzeczne zmarszczki na czole. To są obszary najczęściej ostrzykiwane botuliną. Do wykonania botoksu istnieje szereg przeciwwskazań. Zalicza się do nich m.in. choroby sercowo-naczyniowe i autoimmunologiczne, alergie na jakikolwiek składnik preparatu do botoksu, ciąża oraz karmienie piersią.

Lost Password