Cera trądzikowa, a makijaż

Uroda

Cera trądzikowa wymaga szczególnej opieki i ostrożności. Na jej stan ma wpływ zarówno dieta, jak i pielęgnacja, czy też dobór odpowiednich kosmetyków. Przyczyny trądziku mogą być różne. Wśród najbardziej popularnych wymienia się na przykład zaburzenia hormonalne, czy też stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Właściwa pielęgnacja ma niebagatelny wpływ na wygląd i stan cery trądzikowej.

Czego unikać mając cerę trądzikową?

Przede wszystkim należy obserwować cerę, aby wiedzieć, jakie substancje są szkodliwe, wywołują podrażnienia, czy zapychanie cery. Taka wiedza pozwoli na skuteczne wyeliminowanie takich produktów, które pogarszają stan cery. Ponadto cera trądzikowa bardzo często charakteryzuje się także nadmierną produkcją łoju, nie mniej jednak należy wystrzegać się produktów, które mają właściwości matujące, wysuszające. Wbrew pozorom wysuszają i podrażniają cerę, która w odpowiedzi reaguje jeszcze większą produkcją łoju, zaskórników. Warto także analizować składy zwłaszcza podkładów oraz pudrów, aby móc unikać substancji komedogennych, które to przyczyniają się do powstawania krost, zaskórników, zapychania porów. Wśród takich substancji wymienia się: parafinę, oleje mineralne, olej kokosowy, silikony.

Jakie kosmetyki sprawdzą się przy cerze trądzikowej ?

Taka cera z pewnością zaakceptuje podkłady mineralne, które są dla niej znacznie lepsze niż płynne. Warto się przyjrzeć zatem popularnym minerałom. Kosmetyki te nie tylko nie powodują pogorszenia stanu cery, ale nawet w niektórych przypadkach wykazują właściwości lecznicze. Niewątpliwą zaletą kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład. Zawarte w nich substancje wykazują bardzo pozytywne działanie na cerę. Tlenek cynku skutecznie łagodzi podrażnienia, a także przyspiesza gojenie się ran, co jest bardzo pożądane przy cerze trądzikowej. Ponadto wraz z dwutlenkiem tytanu stanowią naturalny filtr przeciwsłoneczny, który skutecznie zapobiega powstawaniu przebarwień. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o skórze jak i również poznać najnowsze trendy w kosmetologii warto odbyć kurs kosmetyczny (https://www.beautyextra.pl/szkolenia/kursy-kosmetyczne/kurs-kosmetyczny-innowacyjny)

Takie kosmetyki nie powinny zapychać ani uczulać, tym samym w żaden sposób nie powodują pogarszania stanu cery.

Pomimo, iż wykazują one bardzo pozytywny wpływ na cerę, to nadal skutecznie potrafią ją upiększyć. Kosmetyki mineralne zapewniają również krycie na odpowiednim poziomie. Dzięki temu wszelkie niedoskonałości stają się mniej widoczne. Ponadto zapewniają wyrównanie kolorytu oraz wygładzenie struktury skóry. Kosmetyki naturalne działają więc w taki sam sposób, jak te, które mają w swoim składzie wiele szkodliwych substancji, nie mniej jednak nadal skutecznie poprawiają wygląd cery.

Mając cerę trądzikową warto nie tylko znaleźć przyczynę takiego stanu, ale również używać odpowiednich kosmetyków, zarówno do pielęgnacji, jak i do makijażu. Dzięki temu stan cery może się poprawić, lub w najgorszym przypadku nie ulegnie pogorszeniu.

Lost Password