Cera trądzikowa – pielęgnacja czy leczenie

Uroda

Prawdziwa zmora nastoletniego dojrzewania to zdecydowanie cera trądzikowa. Trudno z nią walczyć i jest ryzyko, że zostawi po sobie widoczne ślady w przyszłości. Współczesna medycyna i kosmetologia szczególnie pracują nad produktami pomagającymi w tym problemie. Co jest jednak lepsze: leczenie czy pielęgnacja cery trądzikowej?

Mechanizm powstawania trądziku

Trądzik po raz pierwszy pojawia się w okresie dojrzewania i jest jednym ze znaków oznajmiających zmiany w organizmie. W skutek nadmiernego wytwarzania hormonów pozwalających na pełne, fizyczne przejście w dorosłość, gruczoły łojowe nadmiernie produkują łój odpowiedzialny za natłuszczanie naskórka. Objawami trądziku są zaskórniki, grudki i krostki. Powstają, gdy wydzielina gruczołu zbiera się w jego przewodzie i zamyka jego ujście. Zaskórnik jest niezapalną postacią trądziku. Jednak nagromadzenie dużej ilości łoju i zrogowaciałego naskórka tworzy wspaniałe miejsce dla rozwoju bakterii. Powstaje wtedy zapalenie, które objawia się zaczerwienioną i bolesną krostką.

Leczenie trądziku

Istnieją różne metody leczenia trądziku, w zależności od jego rodzaju i stadium. Nie należy jednak od razu sięgać po antybiotyki czy tabletki hormonalne, bo zmiany skórne wcale nie mogą potrzebować aż tak mocnych leków. Najpierw należy zacząć od najzwyklejszego zasadowego mydła, które usuwa rogowaciejące fragmenty skóry. Ważne jest, aby używać kremów natłuszczających, a nie nawilżających. Te drugie pogłębiają obrzęk, natomiast pierwsze chronią skórę przed utratą wilgoci i zmianami temperatury. Odpowiednia dieta również może przyczynić się do stopniowego zanikania trądziku. Powinna być ona bogata w białko pochodzące z różnego rodzaju mięsa oraz uboga w słodycze.

Pielęgnacja trądziku

Cera trądzikowa potrzebuje tak samo uważnej pielęgnacji jak inne części ludzkiego ciała. Bez odpowiedniego dbania o nią, nie pozbędziemy się jej tak łatwo lub nawet wcale. Najważniejszą zasadą jest oczyszczanie skóry rano i wieczorem antybakteryjnymi piankami, żelami lub emulsjami. Usuwają zanieczyszczenia i zapobiegają nadmiernemu wydzielaniu się łoju. Po drugie, raz w tygodniu należy stosować peeling, który odblokowuje ujścia gruczołów i delikatnie pozbywa się martwego naskórka. Ważne jest również stosowanie toników, które przywracają skórze naturalny odczyn pH. Kosmetyki używane w pielęgnacji trądziku nie powinny zawierać glikoli, substancji konserwujących, składników komedogennych, wazeliny, silikonów i parafiny, które dodatkowo przyczyniają się do zatykania gruczołów łojowych. Natomiast substancje powodujące nadmierne wysuszanie skóry to: izopropanol, etanol, SLS i jego pochodne.

Sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny

Kosmetyki oferowane w tym sklepie są tworzone na bazie naturalnego SPA dla ciała. Można tu znaleźć wszelkiego rodzaju produkty pomagające w leczeniu i pielęgnacji cery trądzikowej, takie jak zielone glinki czy peelingi. Idealnie sprawdzą się w domowym kąciku pielęgnacyjnym każdej osoby.

Link do sklepu: https://dyskontkosmetyczny.pl/178-kosmetyki-naturalne

Lost Password