Chcesz uwodzić spojrzeniem? Dzięki mascarom Maybelline osiągniesz wymarzony efekt!

Uroda

Makijaż nie może zostać uznany za w pełni skończony, jeśli oko nie zostanie podkreślone w odpowiedni sposób. Ale nawet jeśli nałożymy cienie czy eyeliner na górną powiekę, nie osiągniemy w pełni efektu uwodzicielskiego spojrzenia. Czegoś będzie brak… Czego? Tuszu do rzęs. Bez tego kosmetyku nie da się wykonać prawdziwego, pełnego i atrakcyjnego make-upu, a często nawet sama maskara może służyć za ,,make up no make up” w sytuacji, gdy nie ma czasu na dokładne umalowanie się. Mascara Maybelline to sposób na dopełnienie makijażu oczu i podkreślenie spojrzenia na różne sposoby, w zależności od potrzeb.

Mascara Maybelline – rzęsy takie, jakich potrzebujesz

Każde rzęsy są inne. Jedne potrzebują wydłużenia, inne pogrubienia, a jeszcze inne jedynie przyciemnienia i delikatnego podkreślenia. Nie istnieje produkt, który odpowiada na potrzeby wszystkich rzęs, jednak z pewnością warto wypróbować przynajmniej jedną mascarę Maybelline. Dlaczego? Dlatego że w gamie kosmetyków do rzęs znajdują się produkty o wielu funkcjach:

  • maskary dodające objętości,
  • maskary pogrubiające,
  • maskary rozdzielające rzęsy,
  • maskary wodoodporne.

Niektóre produkty do makijażu rzęs łączą w sobie kilka właściwości, na przykład pogrubiają i podkręcają, nadają objętości i wydłużają, a przy tym mogą być wodoodporne. Zastanów się, jaki efekt chciałabyś osiągnąć, a potem wybierz najlepszy dla siebie tusz do rzęs.

Każda mascara Maybelline pozwala na osiągnięcie doskonałych efektów. Jeśli lubisz tradycyjne, duże szczoteczki, znajdziesz taki produkt dla siebie. Wielbicielki szczoteczek silikonowych i niewielkich również nie będą zawiedzione.

Jak malować rzęsy?

Zanim przejdziesz do wyboru kosmetyku odpowiedniego do twoich potrzeb, poznaj zasady, którymi warto kierować się podczas robienia makijażu oczu i malowania rzęs.

  • Zanim rozpoczniesz nakładanie tuszu na rzęsy, podkręć je zalotką. Przyłóż ją u nasady rzęs, zaciśnij, a następnie kilkakrotnie przesuwaj zalotkę w górę, ku końcówkom.
  • Kolejnym krokiem jest wytarcie ze szczoteczki od tuszu pozostałości i grudek, które mogą powodować powstawanie nierówności, sklejanie rzęs czy osypywanie się tuszu.
  • Makijaż rozpocznij od nasady rzęs. Dociśnij szczoteczkę do włosków tak, aby włókna szczoteczki rozdzielały pojedyncze rzęsy. Jeśli są gęste, naciągnij lekko powiekę w kierunku skroni, tak by szczoteczka dotarła do wszystkich rzęs.
  • Rozpocznij tuszowanie na długości. Rób to bardzo dokładnie, wykonując ruch zygzakowaty przy nasadzie, a następnie jednym szybkim ruchem rozprowadź maskarę po długości włosa.
  • Aby uniknąć sklejania, postaraj się okręcać szczoteczkę wokół jej osi podczas nakładania tuszu.
  • Nakładaj dwie warstwy tuszu – drugą możesz dołożyć jeszcze zanim pierwsza wyschnie, aby uniknąć kruszenia się produktu.

Jak malować oczy?

W pełnym makijażu niezbędne jest użycie cieni do powiek, a następnie podkreślenie spojrzenia za pomocą maskary. Możesz takie rozwiązanie zastosować na co dzień, używając jasnych i neutralnych cieni, a następnie wytuszować rzęsy. Jeśli natomiast wolisz nieco delikatniejszy efekt lub nie masz czasu na wykonywanie bardziej skomplikowanego make upu, możesz postawić jedynie na dokładnie wytuszowane rzęsy, bez cieni. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji rzęsy powinny być  całkowicie pokryte tuszem i najlepiej podkęcone zalotką, poniewaz to na nich skupi się cała uwaga osób, które na ciebie spojrzą. Możesz wybrać mascarę Maybelline, zapewniającą efekt sztucznych rzęs – i makijaż gotowy.

Lost Password