Chirurgia ręki

Zdrowie

Komu może być potrzebna pomoc chirurga ręki? Które osoby powinny umówić się na wizytę u tego specjalisty? Zachęcamy do lektury artykuły poruszającego temat tej dziedziny medycyny.

Chirurgia ręki to szczególna specjalizacja w obrębie chirurgii. Obejmuje ona szereg zabiegów oraz nieinwazyjnych rozwiązań przywracających sprawność pacjentom po wypadkach, czy urazach sportowych. Do chirurga ręki trafiają zarówno osoby z poważnymi uszkodzeniami nerwów, ścięgien, czy mięśni, jak i pacjenci z mniej poważnymi, ale dokuczliwymi dolegliwościami.

Kto zatem może i powinien zgłosić się po poradę do chirurga ręki? Wszyscy, którzy odczuwają dyskomfort czy ból przy poruszaniu ręką, czy wykonywaniu prostych, codziennych czynności. Wizyta u chirurga ręki niekoniecznie musi oznaczać zabieg. Czasem lekarz zadecyduje o rehabilitacji, czy innej metodzie leczenia. Celem głównym wizyty jest bowiem profesjonalna diagnostyka, którą zapewnia właśnie konsultacja u doświadczonego lekarza właściwej specjalizacji. Przed decyzją o operacji, czy mniej inwazyjnym zabiegu endoskopowym, chirurg ręki przeprowadzi szereg badań diagnostycznych kwalifikujących pacjenta do zabiegu.

Pierwszą grupą potencjalnych pacjentów są osoby odczuwające dolegliwości w obrębie nerwów ręki. Dość powszechną chorobą występującą zwłaszcza u osób, które pracują wiele godzin przy komputerze i używają często myszki komputerowej jest zespół cieśni nadgarstka. Jest to przykra dolegliwość powodująca duży dyskomfort u pacjenta, jednak jej leczenie nie jest zbyt inwazyjne i przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym. Inne operacje w obrębie nerwów ręki, które przeprowadza specjalista chirurgii ręki to operacje rekonstrukcyjne nerwów po urazach, uwolnienia nerwów na poziomie nadgarstka, przedramienia i łokcia, czy nerwiaki i guzy nerwów.

Chirurgia ręki zajmuje się również zabiegami i operacjami ścięgien, więzadeł i mięśni. Do najczęstszych urazów należą przykurcze palców, łokieć tenisisty i golfisty, palec strzelający i różnego rodzaju guzy ręki. Kolejną dziedziną w obrębie chirurgii ręki są zabiegi i operacje kości i stawów oraz nieoperacyjne nastawienia złamań. Chirurg ręki zajmuje się również uszkodzeniami chrząstki stawowej i urazami więzadeł. Specjalizacja ta obejmuje również zabiegi oraz procedury regeneracyjne – po urazach więzadeł, chrząstki stawowej, ścięgien, czy mięśni.

To oczywiście nie wyczerpuje listy zabiegów i procedur medycznych w ramach chirurgii ręki. Chirurgia ręki to skomplikowana specjalizacja medyczna wymagająca ogromnej wiedzy i doświadczenia. Potencjalny pacjent musi mieć pewność, że oddaje swoje zdrowie i sprawność w ręce prawdziwego specjalisty. Dlatego właśnie warto skorzystać z usług polecanego przez nas eksperta z wieloletnim doświadczeniem w zakresie chirurgii ręki. Zachęcamy do odwiedzin witryny https://www.chirurgrekigdansk.pl i umówienia wizyty u rekomendowanego przez nas specjalisty.

Lost Password