Choroba Alzheimera – dzień, w którym człowiek staje się niesamodzielny

Zdrowie

Choroba Alzheimera to choroba, która jest najczęściej pojawiającą się przyczyną otępienia u osób starszych, po 65 roku życia. Głównym objawem są zaniki pamięci, związane z zanikaniem tkanki mózgowej. Dlatego, schorzenie to uznawane jest za takie, które doprowadza do dużej niesamodzielności osób starszych. Wymagają one dużej, nierzadko wykwalifikowanej opieki przez całą dobę.

Charakterystyka choroby

Osoby cierpiące na chorobę Alzhaimera cierpią na zanik pamięci, co odbija się negatywnie na całym ich funkcjonowaniu. Mogą mieć problemy z samodzielnym przyjmowaniem posiłków, leków, a także z ogólnymi czynnościami. Nasila się to zwłaszcza w późnej fazie choroby. Chorzy na Alzhaimera mają kłopoty z odtwarzaniem dobrze znanych im umiejętności. Mogą u nich pojawić się zaburzenia mowy, czytania, pisania, niezdolność do posługiwania się sztućcami, zaburzenia słyszenia i widzenia, a także zaburzenia w ubieraniu się, gotowaniu, czy jedzeniu.

Im bardziej choroba się rozwija, tym większe trudności w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego warto zaznaczyć, że o ile bliscy chorego nie mogą się nim zająć to powinni jak najszybciej znaleźć pomoc profesjonalną. Chodzi tutaj o wykwalifikowanego opiekuna, który będzie mógł zostać cały dzień z chorym, podając mu posiłki, leki, a także usprawniając codzienne czynności związane z samoobsługą.

Profesjonalna pomoc dla osób chorych na Alzheimera

Firma GoldCare.pl oferuje właśnie tego typu świadczenia opiekuńczo-pielęgnacyjne, a zatrudnieni w niej opiekunowie mają stosowne kwalifikacje przy udzielaniu pomocy medycznej. Dlatego, warto zdecydować się na tych profesjonalistów, o ile zależy nam na tym, by osoba starsza była bezpieczna pod naszą nieobecność. Alzhaimer to choroba, która zawładnie całym dniem chorego. W związku z tym, konieczna jest pomoc kogoś, kto będzie wspierać chorego przy codziennej obsłudze oraz umili mu czas. To też bowiem jest ważne, jeśli chodzi o sam przebieg choroby. Chorzy na Alzhaimera zasługują w końcu na godne potraktowanie.

Lost Password