Co to jest pilates?

Fitness

Pilates obecnie zyskał miano ćwiczeń fizycznych, które cieszą się bardzo dużym powodzeniem. W głównej mierze na tego rodzaju zajęcia fizyczne udają się kobiety, ale nie tylko. Swoją popularność zawdzięczają one nie tylko temu, że są popularne, ale dzięki nim można uzyskać bardzo wiele korzyści. Należy wskazać na wspomaganie uzyskiwania bardziej smukłej sylwetki ciała, na wzmocnienie mięśni, pozbywanie się bólu pleców. To oczywiście tylko wybrane cele możliwe do zrealizowania, ale na pewno nie wszystkie. Pilates to bardzo proste ćwiczenia i to jest aspekt, który również wpływa na zainteresowanie, jakim się owa aktywność cieszy.

Dla kogo jest przeznaczony trening pilates?

Na pewno jest to jedno z istotniejszych pytań, jakie należy tutaj zadać. Tak naprawdę pilates to ćwiczenia przeznaczone dla każdego bez względu na wiek, na płeć, rodzaj wykonywanej pracy. Istnieje kilka grup osób, które nie powinny brać udziału w takich zajęciach, ale są to tylko i wyłącznie pewne wyjątki. W sposób szczególny zajęcia pilates są przeznaczone dla:
– osób początkujących, które zniechęcają się ciężkimi ćwiczeniami
– osób, które mają do czynienia w swojej codzienności z dużymi napięciami i stresem
– osób, które borykają się z bólami kręgosłupa, ze skrzywieniami kręgosłupa

Przed przystąpieniem do konkretnych ćwiczeń należy oczywiście wybrać odpowiednią grupę treningową. Należy poznać plan i wybrać takie ćwiczenia, które faktycznie pomogą nam w rozwiązaniu konkretnego problemu. Pilates to forma ćwiczeń, w której udział mogą wziąć osoby po przebytych urazach. Jest to forma, która pomaga uzyskać lepszą sprawność po kontuzji. De facto sam twórca owej metody, Joseph Pilates stworzył ów program treningowy z myślą o sobie oraz o tancerzach, o sportowcach, aby mogli oni znacznie szybciej dojść do pełni sprawności po kontuzji.

Samemu czy w grupie?

Pilates można ćwiczyć samemu, a można także zdecydować się na ćwiczenia wspólne, na ćwiczenia grupowe. To drugie rozwiązanie jest bardziej korzystne z uwagi na to, że dzięki prowadzeniu profesjonalnego instruktora każde ćwiczenie będzie wykonane w sposób prawidłowy. Jest to element, który jest niezbędny do tego, aby móc mówić o uzyskaniu takich rezultatów, jakie sobie założyliśmy. Ćwiczenia grupowe pilates są organizowane w niemalże każdym klubie fitness, a zatem dostęp do nich nie jest niczym ograniczony. Mamy do czynienia z zajęciami dla kobiet, dla mężczyzn, dla osób starszych, dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi. Tym samym można mówić o zajęciach skierowanych do różnych grup ludzi.

Wpis powstał we współpracy z serwisem balanced-body.pl, oficjalnym dystrybutorem sprzętu do pilates marki Balanced Body w Polsce.

Lost Password