Na czym polega lipoliza ultradźwiękowa?

Uroda

Lipoliza ultradźwiękowa to bezinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, który wykorzystuje działanie wiązek laserowych w celu redukcji objętości tkanki tłuszczowej. Klinika Coco Time, której lokalizacja to Wrocław, wykorzystuje do przeprowadzenia zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej nowoczesny laser diodowy Lipolaser Xante. Pozwala on na bezinwazyjne, bezpiecznie oraz przynoszące wiele pozytywnych efektów przeprowadzenie zabiegu.

Wykonanie zabiegu

Zabieg lipolizy ultradźwiękowej polega na wnikaniu w głąb skóry wiązki emitowanego lasera. Powoduje ona zwiększenie przenikalności błony komórkowej adipocytów, co z rezultacie pozwala na skurczenie komórek tłuszczowych. Zawarty w nich płyn zostaje uwolniony do przestrzeni międzykomórkowej, gdzie jest stopniowo usuwany w drodze procesów metabolicznych organizmu. Przy lipolizie ultradźwiękowej zalecana jest seria minimum 8 zabiegów wykonywanych w odpowiednio dobranych odstępach czasowych. Pozwoli to na uzyskanie przy pomocy tego zabiegu pożądanych efektów.

Efekty przeprowadzenia zabiegu

Przeprowadzenie lipolizy ultradźwiękowej pozwala na praktycznie bezinwazyjne uzyskanie pozytywnych efektów tego zabiegu. Należą do nich zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry, a co za tym idzie – zmniejszenie obwodów ciała. Profesjonalne urządzenie do przeprowadzania tego rodzaju zabiegu umożliwia skuteczne usuwanie złogów tłuszczu, poprawę konturu całej sylwetki oraz znaczne zredukowanie cellulitu.

Lipoliza ultradźwiękowa – zastosowanie

Zabieg lipolizy ultradźwiękowej wykorzystywany jest do wyszczuplania i ujędrniania skóry. Sprawdza się on w przypadku klientów o umiarkowanej lub średniej zawartości tkanki tłuszczowej. W takich przypadkach pozwoli on na uzyskanie oczekiwanego efektu. Stosowanie tego zabiegu najlepiej sprawdza się na niewielkich obszarach – bioder, ud, ramion, talii czy kolan.

Zalety lipolizy ultradźwiękowej

Zabieg przy zastosowaniu Lipolasera posiada szereg zalet w porównaniu z klasyczną lipolizą chirurgiczną. Przede wszystkich jest to zabieg zdecydowanie mniej inwazyjny i bezpieczniejszy. Pozwala na szybkie powrócenie do normalnego funkcjonowania po wykonaniu zabiegu. Jest to także metoda, która zapewnia wysoką precyzję, skupienie się na konkretnych obszarach ciała. Pozwala ona uzyskać niesamowite efekty, takie jak redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu, zmniejszenie obwodów oraz poprawa wyglądu skóry. Ponadto promieniowanie lasera pobudza wytwarzanie się w tkankach kolagenu. Prowadzi to do wzmocnienia skóry.

Przeciwskazania do wykonanie zabiegu

Lipolaser Xante to urządzenie najwyższej jakości, które jest w pełni bezpieczne. Zabiegi przeprowadzane przy jego wykorzystaniu są bezinwazyjne i bezbolesne dla pacjentów. Jednak istnieje kilka przeciwskazań do stosowania tej metody redukcji tkanki tłuszczowej. Należą do nich ciąża, stany zapalenia organizmu, infekcje skórne, cukrzyca, epilepsja, implanty w obszarze poddawanym zabiegowi, rozrusznik serca, choroby nowotworowe, choroby krwi, serca, wątroby czy nerek. Zabieg ten wyklucza też osoby, które stoją leczenie retinolami czy piją zioła światłouczulające – dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp oraz herbatki odchudzający i przeczyszczające. W tym przypadku należy zakończyć kurację takimi specyfikami 3 tygodnie przed zabiegiem lipolizy ultradźwiękowego.

Lost Password