Czym się kierować w wyborze przewijaka?

Dziecko

Przewijanie to czynność tak samo ważna jak usypianie, kołysanie, czy kąpiel Malucha. To czynność, którą w ciągu dnia świeżo co upieczeni rodzice wykonują przynajmniej kilkanaście razy, dlatego wybór przewijaka powinien być przemyślany i spełniać oczekiwania rodziców.

Rodzaje przewijaków

Spośród wielu rodzajów przewijaków dostępnych na rynku warto wybrać taki, który umieszczony jest na odpowiedniej wysokości dla nas, lub po prostu taki, którego wysokość da się regulować. Dopasowany do nas przewijak da nam ogromny komfort właściwie nie tylko podczas przewijania. Dobry przewijak potrafi być niezwykle funkcjonalny.

Większość rzeczy wykonujemy na przewijaku łącznie z przebieraniem maluszka. Czy jest coś bardziej wygodniejszego jak posiadanie podczas przewijania wszystkich niezbędnych akcesoriów pod ręką? Każdy rodzic wie, jakie to jest ważne. Daje to nie tylko komfort rodzicom, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo.

Miejsce w pokoju dziecka stworzone do jego pielęgnacji pozwala zachować czystość i daje pewność, że zawsze blisko mamy to, czego akurat potrzebujemy. Przewijak z ruchomymi półkami dostępny w wersji na kółkach pozwoli nam zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu. Da nam większą swobodę. W przypadku kiedy uznamy, że w pokoju maluszka nie ma miejsca na wolnostojący przewijak powinniśmy zaopatrzyć się w matę do przewijania. Dobre maty wykonane są z bezpiecznych ceratek, jednak należy pamiętać, że do każdej maty należy dopasować prześcieradełko najlepiej z gumką, która zabezpieczy je przed zsuwaniem się.

Dla rodziców, którzy często podróżują poleca się matę do przewijania. Mata do przewijania nie zajmuje dużo miejsca i można ją umieścić w dowolnym miejscu w domu, czy komfortowo umieścić w bagażniku samochodu.

Najważniejszym w wyborze przewijaka, to kierować się indywidualnymi potrzebami – przewijak na stojaku świetnie sprawdzi się wśród rodziców, którzy są wysocy, albo mają problem z kręgosłupem, natomiast mata do przewijania podbije serca aktywnym rodzicom.

Lost Password