Jak dbać o włosy latem?

Uroda

Lato to ciężki czas dla naszych włosów. Silne promieniowanie UV, suchy wiatr, moczenie w słonej wodzie, czy przykrywanie kapeluszami i chustami często bardzo negatywnie wpływa na ich kondycję. Odpowiednie kosmetyki do włosów oraz pielęgnacja są w stanie zapobiec zniszczeniom i wypadaniu włosów. Podpowiadamy, w jaki sposób zadbać o swoje włosy podczas letniego wypoczynku.

Profesjonalne kosmetyki do włosów

Kiedy nadchodzą wysokie temperatury i zbliża się urlop, najlepiej postawić na silne nawilżanie. Włosy jak nigdy potrzebują bowiem wody i substancji odżywczych. W przeciwnym razie zaczną się łamać, rozdwajać, a nawet wypadać. Jeszcze przed urlopem warto zdecydować się na kurację nawilżającą i zaopatrzyć w dobrej jakości kosmetyki do włosów. Często te profesjonalne są znacznie droższe od zwykłych, jednak ich skład jest dużo lepszy, a działanie szybsze i silniejsze. Dobrym rozwiązaniem jest poradzenie się fryzjera.

Na jakie preparaty można się zdecydować?

  • szampony oczyszczające,
  • szampony nawilżające,
  • odżywki silnie nawilżające i regenerujące,
  • maski do włosów.

Istnieją różnego rodzaju domowe sposoby w postaci maseczek z dodatkiem jaja lub piwa, które również przynoszą rezultaty. Nie każdy rodzaj włosów nadaje się jednak do takiej kuracji, a osoby wrażliwe narażają się niestety na alergie skórne. Lepiej nie dokonywać więc na sobie eksperymentów przed ważnym wyjściem lub planowanym wyjazdem wakacyjnym. W drogeriach można również kupić profesjonalne spraye, które chronią włosy przed promieniowaniem UV i je odbijają.

Nie tylko kosmetyki do włosów

Chcąc zadbać o swoje włosy latem, najlepiej zrobić to kompleksowo. Nie wystarczą więc jedynie kosmetyki do włosów, ale nie wolno o nich zapominać. Bardzo ważne jest również, aby prawidłowo dbać o kondycję swoich włosów i ich stan. Każdy fryzjer uważa, że włosy należy regularnie podcinać, aby pozbyć się zniszczonych końcówek i pozwolić im swobodnie rosnąć. Najlepiej nie farbować ich w tym czasie zbyt często, jeżeli nie ma takiej konieczności. W szczególności rozjaśnianie szkodzi włosom i bardzo je wysusza. Jeśli zachodzi taka konieczność, najlepiej wybierać farby wysokiej jakości i zawierające odżywki. Poza tym, włosy należy chronić przed działaniem promieni słonecznych – przy pomocy kapelusza, czapki lub chusty. Warunek jest taki, aby nie były ściśnięte i gniecione. Trzeba je też regularnie rozczesywać, a po kąpieli w morzu koniecznie umyć przy pomocy szamponu oczyszczającego.

Lost Password