Delikatny makijaż w stylu no make up – jak wykonać?

Uroda

Delikatny makijaż w stylu no make up idealnie spisuje się na co dzień – nadaje się zarówno do pracy, jak i na uczelnię, do szkoły oraz na wypad ze znajomymi. Jego główną cechą charakterystyczną jest minimalizm. Tego typu makijaż jest naturalny, podkreśla atuty urody, a jednocześnie maskuje jej mankamenty. Poza tym dominujące w nim kolory nude dodają wyrazistości spojrzeniu, a także rozświetlają cerę i nadają jej zdrowego wyglądu.

Makijaż w stylu no make up jest przeznaczony dla zwolenniczek naturalnego wyglądu. Wbrew pozorom jest on bardzo trudny do wykonania, ponieważ powinien on tuszować wszystkie mankamenty cery, a jednocześnie pozostawiać niewidoczny na skórze.

Makijaż w stylu no make up: cera

Podstawą w makijażu no make up, nazywanym również makijażem nude, jest promienna i zdrowa cera. Kobiety z nieskazitelną skórą mogą użyć delikatnego kremu BB, który łączy w sobie właściwości lekkiego podkładu z kremem do twarzy. Taki produkt wyrównuje koloryt skóry, a jednocześnie nawilża ją. W sklepie z kosmetykami dostępne są również lekkie podkłady rozświetlające, które idealnie sprawdzą się do makijażu w stylu no make up. Kobiety, które mają widoczne cienie pod oczami lub przebarwienia na skórze dodatkowo mogą użyć korektora kamuflującego. W takim przypadku należy utrwalić makijaż twarzy pudrem transparentnym. Oprócz tego bardzo ważnym elementem w makijażu nude jest delikatne wykonturowanie twarzy bronzerem, muśnięcie jej różem, a także nałożenie na kości policzkowe rozświetlacza.

Makijaż w stylu no make up: oczy

Kolejną bardzo ważną częścią makijażu nude są oczy. Do ich pomalowania potrzeba: cielistego cienia do powiek, kredki w beżowym odcieniu na linię wodną oraz tuszu do rzęs. Opcjonalnie można użyć również cienia do powiek w odcieniu chłodnego brązu, a także produktu do rozświetlenia kącika oczu. W celu dodania wyrazistości spojrzeniu przed wytuszowaniem rzęs można je delikatnie podkręcić przy użyciu zalotki.

Makijaż w stylu no make up: usta

Ostatnim elementem makijażu w stylu no make up są usta, które powinny być zbliżone do naturalnego koloru. Jedną z opcji jest nałożenie na nie pomadki pielęgnacyjnej, która nada im zdrowego wyglądu. Można użyć również delikatnego błyszczyka, a także szminki do ust w kolorze nude.

Lost Password