Depilacja laserowa a inne rodzaje usuwania owłosienia

Uroda

Metody depilacji przeszły w historii ludzkości niezwykle długą drogę. Obecnie nie musimy już w tym celu sięgać po pumeks, jak nasi przodkowie – nowoczesne urządzenia pomogą nam usunąć włosy w komfortowy sposób.

Rewolucyjna depilacja laserowa – trwałe i bezbolesne rezultaty

Na szczęście dla wszystkich, którzy cenią sobie gładką, pozbawioną włosów skórę, ale nie chcą dla niej poświęcać własnej wygody, popularna od pewnego czasu depilacja laserowa przynosi oczekiwane rozwiązanie. W odróżnieniu od wielu tradycyjnych sposobów pozbywania się owłosienia, w tym przypadku włosy usuwane są wraz z mieszkiem włosowym, dzięki czemu odrastanie przestaje być problemem. By całkowicie usunąć włoski rosnące na danej powierzchni ciała, potrzeba co prawda przynajmniej kilku zabiegów, ale po ich przeprowadzeniu skóra pozostaje gładka i piękna.

Na rynku dostępne są obecnie także miniaturowe urządzenia, przeznaczone do domowej depilacji laserowej. Nie dorównują one jednak skutecznością sprzętom stosowanym w gabinetach medycznych i kosmetycznych, a ich cena jest dosyć wysoka. Poddanie się serii zabiegów w profesjonalnym gabinecie takim, jak polecany przez nas https://www.arsmedica.lublin.pl/oferta/depilacja-laserowa  stanowi o wiele lepszą gwarancję uzyskania długotrwałego, satysfakcjonującego efektu. Zabiegi przeprowadzone i nadzorowane przez specjalistów to także okazja, by przyswoić sobie zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry przed i po depilacji, co pozwoli zmaksymalizować płynące z niej korzyści.

Tradycyjne rodzaje depilacji – dlaczego nie są wystarczające?

Jeszcze kilkanaście lat temu do najpowszechniejszych metod depilacji ciała należało regularne używanie mechanicznej maszynki do golenia lub elektrycznego depilatora. Obydwu tym sposobom na pozbywanie się włosów ze skóry dosyć daleko jest do doskonałości. Nawet w przypadku zastosowania odpowiednich kremów łagodzących oraz preparatów do depilacji, golenie nóg maszynką stosunkowo na ogół kończy się zacięciami i uszkodzeniami skóry. Zaletą tej metody jest oczywiście brak konieczności dostępu do specjalistycznego sprzętu oraz niski koszt zabiegu, mimo to wiele osób rezygnuje z niego na rzecz bezpieczniejszych rozwiązań.

Realnym problemem zarówno przy korzystaniu z ręcznej maszynki, jak i depilatora na baterie, może być także zapalenie mieszków włosowych – bardzo bolesna, długotrwała w leczeniu dolegliwość, która ma tendencje do nawracania. Dodatkowo, zabiegi depilatorem niejedną kobietę doprowadziły już do łez. I choć wrażliwość na ból to kwestia wysoce indywidualna, nie można zaprzeczyć, że korzystanie z depilatora nie należy raczej do przyjemności. Podobne zastrzeżenia wysuwane są często pod adresem wosków oraz kremów do depilacji, które okazują się też być częstymi winowajcami w sytuacji powracających wysypek skórnych.

Lost Password