Depilacja za pomocą lasera to sprawdzony sposób na to, aby pozbyć się owłosienia z nóg, rąk, brzucha, okolic bikini, a także innych obszarów ciała. Warto podkreślić, że jest to trwała metoda depilacji, co oznacza, że efekt utrzymuje się nawet kilka lat. Jest ona polecana w szczególności osobom posiadającym ciemne włoski. Istotnym jest, aby pamiętać, że na efekty zabiegu ma wpływ nie tylko etap przygotowawczy. Duże znaczenie ma również pielęgnacja po zabiegu.
Pielęgnacja bezpośrednio po zabiegu
Po depilacji laserowej mają prawo pojawić się obrzęki, czy też zaczerwienienia. Jest to zupełnie naturalne, więc nie musimy się obawiać. Objawy te zanikają zwykle po kilku godzinach od zabiegu, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Nierzadko bywa tak, że utrzymują się one przez kilka dni. Depilacja laserowa, to również wsparcie doświadczonego eksperta, który da nam wskazówki na temat, jak powinna wyglądać pielęgnacja.
W pierwszym tygodniu po zabiegu musimy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację. W dniu depilacji laserowej odradza się gorące kąpiele. Ponadto należy zrezygnować z kąpieli w basenie lub wizyty w saunie przez pierwsze trzy-cztery dni. Ważne jest, aby przez pierwszy tydzień stosować wyłącznie delikatne kosmetyki, które posiadają bezpieczny skład. Lepiej unikać preparatów na bazie alkoholu, gdyż mogą one wywołać dodatkowe podrażnienia.
Pielęgnacja w kolejnych tygodniach
Osoba, która poddała się zabiegowi depilacji laserowej powinna zrezygnować z opalania lub solarium (na około trzy-cztery tygodnie). Obszary ciała, których nie możemy zakryć należy chronić poprzez stosowanie kremów z filtrem. Przez pierwsze dwa tygodnie nie należy złuszczać naskórka np. poprzez wykonywanie peelingu. Istotnym jest również to, aby przez około sześć tygodni od zabiegu nie wykonywać depilacji. Szczególnie należy unikać wyrywania włosków. Akceptowalne jest jedynie golenie owłosienia maszynką. W przypadku depilacji twarzy okres ten jest nieco krótszy i wynosi cztery tygodnie.
Na kolejny zabieg depilacji laserowej możemy udać się dopiero po określonym czasie. Przerwa powinna trwać około sześć tygodni, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku.