Dlaczego dzieci boją się tak bardzo stomatologa?

Dziecko

Dentysta jest osobą, do której nie lubimy chodzić. Stomatolog kojarzy nam się bardzo negatywnie i raczej nie cieszymy się z tego, że zbliża się wizyta u stomatologa. Skoro osoby dorosłe obawiają się wizyty u dentysty, to co dopiero dzieci? Oj dzieci to naprawdę boją się dentysty. Nie rozumieją dlaczego jakiś obcy mężczyzna czy też obca kobieta mają im zaglądać do buzi i coś tam robić. Do dziecka jako osoby dorosłe powinniśmy mieć odpowiednie podejście. Z dziećmi należy przede wszystkim dużo i o wszystkim rozmawiać. Gdy dziecku wytłumaczymy, że musi pójść do dentysty, który naprawi mu ząbka, aby ten nie wypadł, to całkiem inaczej do tej wizyty podejdzie.

Stomatolog dla dziecka

Kluczem do sukcesu jest jednak odnalezienie takiej przychodni stomatologicznej, która będzie stworzona z myślą o dzieciach. Przychodnia stomatologiczna, która jest kolorowa, na ścianach widnieją postacie z bajki, a krzesełka w poczekalni są w kształcie ząbków spodoba się naszym pociechom. Jednak sam budynek nie jest najważniejszy. Najważniejszy zdecydowanie jest stomatolog dziecięcy z odpowiednim podejściem do dzieci. Musi potrafić nie tylko wyleczyć ząbki naszych dzieciaczków, ale także ich zagadać i sprawić, że wizyta ta będzie dla nich odbierana w sposób pozytywny, a nie w sposób negatywny.

Aparat na zęby dla dzieci

Nasze dziecko bardzo często musi także nosić aparat na zęby. Musi to jednak być stwierdzone przez dentystę, a raczej przez ortodontę. Należy mieć na uwadze, że im szybciej dziecko z danym dentystą się oswoi, tym jego ząbki będą szybciej w stanie idealnym. A o to nam przecież chodzi, prawda? Oj tak. Musimy wpoić naszym dzieciom do głowy zasady dbania o zęby. Odpowiedni czas czyszczenia ząbków jest najważniejszy. Musimy nauczyć swoje pociechy, że trzy minuty to absolutne minimum jeśli chodzi o mycie zębów rano jak i także wieczorem. Im dokładniej myjemy zęby, tym będą one zdrowsze i wizyty u dentysty nie będą konieczne w dużej częstotliwości. To także należy naszym dzieciom wytłumaczyć.

Lost Password