Dojrzała skóra potrzebuje czegoś więcej

Uroda

Najlepsze kremy, zdrowa dieta i aktywność fizyczna – robisz wszystko, by jak najdłużej zachować zdrowie i młody wygląd? Jednak prędzej czy później na naszej skórze pojawiają się oznaki starzenia się, a zwykła codzienna pielęgnacja przestaje wystarczać. Jak rozwiązać najczęstsze problemy urodowe dojrzałych kobiet? Podpowiada dr Magdalena Potembska-Eberhardt, założycielka Kliniki Femmed.

Czas zostawia na naszej skórze wiele śladów – ubytek kolagenu i tkanki tłuszczowej powoduje wiotkość i powstawanie zmarszczek, a okres dojrzewania i ciąże znaczą ciało rozstępami. Im jesteśmy starsze, tym trudniej uporać się z problemami, które odbierają nam młody wygląd i poczucie atrakcyjności.

– Pierwsze zmarszczki pojawiają się już po 25 roku życia, a już kilka lat później nasze ciało zaczyna widocznie tracić jędrność. Właśnie wtedy większość z nas zaczyna dostrzegać pierwsze poważne zmiany w wyglądzie – mówi dr Magdalena Potembska-Eberhardt. – Od tego momentu, jeśli zależy nam na działaniach przeciwstarzeniowych i poprawiających wygląd skóry, potrzebna jest już pomoc specjalisty.

Młoda twarz

– Aby widocznie ujędrnić skórę po 30 roku życia, polecam zabiegi oparte na laserach CO2. To nowoczesna i bezpieczna metoda odmładzania twarzy, która przynosi znakomite rezultaty i nie wymaga przechodzenia okresu rekonwalescencji – mówi założycielka Kliniki Femmed. – Już jeden zabieg laserem CO2 pozwala widocznie poprawić napięcie skóry, poprawić jej koloryt i wygładzić zmarszczki.

Piękne ciało

– Osoby szukające sposobu na przywrócenie młodego wyglądy skóry na całym ciele, powinny zwrócić uwagę na zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Ellisys – mówi dr Magdalena Potembska-Eberhardt. –  Podczas zabiegu energia cieplna dociera bezpośrednio do tkanki wymagającej odbudowy i regeneracji kolagenu, co pozwala skutecznie ujędrnić skórę i zlikwidować rozstępy. Polecam ten zabieg do odmładzania różnych obszarów ciała, szczególnie twarzy szyi i brzucha.

Ważne żeby zabiegi dostosowane były do potrzeb pacjentki oraz jej grupy wiekowej.

Lost Password