Domek letniskowy – jaki wybrać?

Uncategorized

Stojąc przed wyborem domku letniskowego, należy zastanowić się po co właściwie chcemy domek na swojej działce, czy zamierzamy mieć tą działkę do późnej starości, czy nie – to pomoże dokonać wyboru, czy lepiej wybierać spośród domków letniskowych stacjonarnych, czy może lepiej wybrać mobilny.

Kolejnym aspektem jest nasz gust – czy lubujemy się w drewnianym, starym stylu, czy stawiamy na nowoczesność. Bardzo ważnym względem jest zasobność finansowa, jaka posiadamy na przegląd- a w efekcie zakup domku letniskowego.

Domki letniskowe mobilne – rodzaje

Jeśli chodzi o domki letniskowe mobilne wyróżniamy: przyczepy campingowe, domki holenderskie oraz domki drewniane. Wszystkie z wcześniej wymienionych posiadają koła, na których możemy się przemieszczać. Można kupić nowe, ale i również używane-wtedy będzie taniej. Cena zależna jest od wyposażenia, czy będzie instalacja elektryczna, w jaki sposób będzie umeblowany, czy będzie armatura, aneks kuchenny. Zaletami tego typu domków letniskowych jest łatwość zmiany miejsca noclegowego, dosyć łatwa późniejsza odsprzedaż.

Domki letniskowe stacjonarne

Tego typu domki na pewno są dużo ciekawsze, ładniejsze w wykonaniu i wykończeniu, niż domki letniskowe mobilne. Te domki można by podzielić wielkościowo, na domki małe, oraz duże. Małe domki letniskowe drewniane, które nie są przytwierdzone na stałe do podłoża (brak fundamentów) prawnie nie są zdefiniowane jako obiekty budowlane, dzięki czemu nie potrzebujemy pozwoleń, co oznacza, że omijają nas pewne koszty z tym związane, są to obiekty do 35 m² , a ich przeznaczenie nie jest całoroczne. Natomiast domki letniskowe duże, są to domki z fundamentami, ich budowa musi być poprzedzona wozowniami i mogą być domkami całorocznymi.

Kupując, bądź budując domek letniskowy warto pamiętać o tarasie. Może nie jest to konieczność, jednak miło w okresie letnim zrobić na nim grilla, czy zwyczajnie wypić kawę, lub zjeść posiłek z rodziną na własnym tarasie na świeżym powietrzu. Domki letniskowe z powodzeniem mogą być domkami całorocznymi, jednak należy go przystosować do mieszkania w okresie zimowym- ogrzewanie, ciepła woda, odpowiednie ocieplenie domku.

Jaki domek letniskowy?

Kwestia wyboru jest w dużej mierze zależna od finansów. Jednakże warto przemyśleć kwestie poruszone powyżej, by być pewnym swojej decyzji w wyborze domku. Wystrój, wykończenie to wszystko tylko zależy od naszego gustu i upodobań. Jednakże warto dobrze przemyśleć tą decyzję, by na wiele lat być zadowolonym ze swego wyboru i miło spędzać czas na swojej działce, w swoim domku letniskowym.

Lost Password