Domowe sposoby na pocenie się stóp

Zdrowie

Pocenie się jest naturalnym procesem zachodzącym w organizmie. Stopy są jednym z miejsc najbardziej na niego podatnym. Zdarza się jednak, że problem ten staje się bardzo uciążliwy.

Taka sytuacja wymaga leczenia. W tym celu należy odwiedzić gabinet podologiczny. Wcześniej jednak warto wypróbować kilku domowych sposobów radzenia sobie z tą dolegliwością.

Przy nadmiernej potliwości stóp warto wykonać badania, w celu wykluczenia podłoża chorobowego tego schorzenia. Być może będzie konieczne farmakologiczne leczenie potliwości stóp poprzez wyleczenie przyczyny jego występowania. Kiedy to wykluczymy, możemy zacząć szukać innego rozwiązania problemu. Jest kilka metod ograniczania pocenia stóp. Jedną z nich jest botox. Zabieg wykonywany jest przez podologów. Zanim z niego skorzystamy, odwiedźmy drogerię lub aptekę i zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób dbamy o swoje stopy.

Odpowiednia pielęgnacja

W celu zmniejszenia potliwości warto zastosować się do kilku rad. Przede wszystkim codziennie myjmy stopy, ścierajmy naskórek, zakładajmy czyste i świeże obuwie oraz skarpetki. Wilgotne buty należy odstawić do czasu wyschnięcia. Zadbajmy o to, aby nasze obuwie było przewiewne, a gdy musimy włożyć całkiem kryte buty, zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Najlepiej, aby były one skórzane. W przypadku skarpetek możemy wypróbować tych z dodatkiem włókien węglowych, pochłaniających nieprzyjemne zapachy. Warto zwrócić również uwagę na wkładki w butach. W sklepach są bowiem dostępne specjalne wkładki z dodatkiem trawy morskiej lub ziół, które neutralizują zapachy.

Intensywnie pocące się stopy warto dodatkowo moczyć w wodzie zmieszanej z pół szklanki soli lub dwoma torebkami czarnej herbaty. Rano przed włożeniem obuwia możemy posypać je talkiem lub proszkiem do pieczenia.

Produkty na pocenie się stóp

Istnieje wiele środków polecanych na pocenie się stóp. Preparaty te dostępne są w różnych postaciach. Mogą to być żele, pudry, zasypki, spraye, maści, płyny lub sztyfty. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego typu są antyperspiranty. Są to bezbarwne żele lub kremy wcierane w stopy zmniejszające ich pocenie. Ich dodatkowym atutem jest działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Do kupienia w sklepach zielarskich lub aptekach są również mieszanki ziołowe zwalczające potliwość stóp. Skomponowane są one zazwyczaj z szałwii, kory dębowej, boraxu. Posiadają dodatek jonów miedzi i srebra. Produkty przeciw poceniu stóp zawierają bardzo często w swoim składzie chlorek oraz sole glinu. Substancje te bardzo skutecznie hamują wydzielanie potu przez gruczoły znajdujące się na stopach.

Lost Password