Drewniane klocki – rozwój dziecka dzięki naturalnym materiałom

Dziecko

Świadome rodzicielstwo dotyczy nie tylko tego, co dajemy maluchowi do jedzenia, w co go ubieramy i jakie wartości o świecie przekazujemy, ale także to, czym pozwalamy mu się bawić. Plastikowe zabawki są zazwyczaj bardzo kolorowe, świecące i grające, jednak materiał, z którego są wykonane, jest szkodliwy dla środowiska. Tego typu zabawki są nietrwałe, szybko się psują i ulegają zniszczeniu, przez co lądują na śmietniku. Dlatego inwestycja w drewniane zabawki to nie tylko zakup na lata, ale także nauka świadomego konsumpcjonizmu.

Plastikowe problemy

Na całym świecie w ciągu każdej minuty produkowane są tony śmieci, z czego większa część to plastik, którzy rozkłada się w ziemi kilkaset lat. Zabawki wykonane z tego materiału z reguły są tanie i przez to nietrwałe. Łatwo się łamią, powodując, że wystają z nich ostre krawędzie, którymi dziecko bardzo łatwo może zrobić sobie krzywdę. Dlatego, kiedy tylko na zabawce powstaje niewielkie uszkodzenie, od razu ląduje ona w koszu, przyczyniając się do zwiększenia produkcji śmieci. Ponadto nierzadko uzyskanie tak żywych i intensywnych kolorów zabawek możliwe jest tylko dzięki korzystaniu z silnie barwiących środków chemicznych. Nie jest zaskoczeniem, że dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, wszystkiego od razu muszą spróbować, dlatego kontakt z tak szkodliwymi substancjami może być dla nich niebezpieczny. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko w przyszłości podchodziło w sposób świadomy do problemów związanych z ekologią, uczmy je tego od najmłodszych lat.

Drewniane klocki – ekologiczna zabawa

Drewno posiada swą charakterystyczną strukturę i ciepło jak każdy naturalny surowiec. Kontakt z nim jest zatem bardzo istotny w rozwoju dziecięcych zmysłów. Drewniane klocki to inwestycja na lata. To jedna z tych zabawek, które cieszą dziecko przez wiele lat, a nawet dorosłych. Budowanie zamków, fortec, całych miast, to wszystko i jeszcze więcej jest idealną zabawą dla całej rodziny. Ponadto, kiedy nasze pociechy wyrosną już z zabawy klockami lub się nimi po prostu znudzą, z powodzeniem można je oddać komuś z rodziny, lub sprzedać bez obaw o to, że ich stan będzie na tyle opłakany, iż nie będą się do tego nadawać.

Klocki wykonane z drewna pozbawione są tego wszystkiego, co niebezpieczne w plastikowych zabawkach, a więc chemicznego składu, wystających ostrych elementów oraz kolejnych zbędnych ton śmieci. Warto zatem, przy kolejnych zakupach dziecięcych zabawek zastanowić się nad tym, w jakim świecie chcemy aby żyło nasze dziecko.

Lost Password