Implanty zębowe tytanowe czy cyrkonowe

Zdrowie

Implanty zębowe to dosyć innowacyjny sposób, przy pomocy którego można w znaczący sposób poprawić swój uśmiech. Niestety leczenie zębów nie zawsze przynosi zamierzone efekty, dlatego też implanty zaczynają być stosowane coraz powszechniej.

Wybierając się jednak do stomatologa, wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego implantu, ponieważ nie wie, czy zdecydować się na implanty tytanowe, czy może cyrkonowe. Czym zatem charakteryzują się te dwa rodzaje implantów zębowych i które z nich cieszą się największą popularnością?

Implanty tytanowe

Implanty tytanowe stosowane są od wielu lat, ponieważ tytan to bardzo wytrzymały materiał, który zapewnia długotrwały okres jego użytkowania. Niestety tytan dostępny jest jedynie w kolorze srebrnoszarym, z czym wiele osób wiąże spore obawy. Dlaczego? Czasami zdarzają się sytuacje, w których dochodzi do obniżenia się linii dziąseł, przez co może dojść do uwidocznienia się implantu. Zabieg przy zastosowaniu implantu tytanowego przeprowadzany jest najczęściej podczas jednej wizyty, a proces leczenia jest dosyć krótki. Z uwagi na fakt, iż implanty tytanowe są bardzo wytrzymałe, to zabieg ich wszczepienia nie należy niestety do najtańszych, jednak cena nie powinna w tym przypadku odgrywać kluczowej kwestii.

Implanty cyrkonowe

Sporą nowością na rynku są implanty cyrkonowe, które są bardziej estetyczne od tych tytanowych. Substancja, z której składa się implant cyrkonowy, swoim wyglądem przypomina naturalną tkankę zębów, jednak warto przy tym podkreślić fakt, iż jest bardziej odporna na proces ścierania. Takie implanty charakteryzuje bardzo duża odporność na korozję, jednak równie ważne jest to, iż są one niewrażliwe na zmiany temperatury oraz działanie kwaśnych substancji. Implanty cyrkonowe w odróżnieniu od tych tytanowych wyglądają bardzo estetycznie i mogą być noszone bez obaw przez każdą osobę.

Kolor tych implantów jest bardzo zbliżony do naturalnego koloru zębów, przez co nie trzeba obawiać się ich odsłonięcia. Pomimo tego, iż implanty cyrkonowe stosowane są w stomatologii stosunkowo krótko, to jednak coraz większa liczba osób decyduje się na ich zastosowanie. Z tego też względu implanty tytanowe pomimo swojej wytrzymałości oraz trwałości stają się coraz rzadziej stosowane.

Lost Password