Jak przyśpieszyć opalanie?

Uroda

Różnią się one od siebie zakresem i tak:

  • UVA (320-400 nm)
  • UVB (280-320 nm)
  • UVC (200-280 nm)

Źródłem promieniowania może być nie tylko słońce, ale również lampy w solarium. Tam z reguły napotkać można najczęściej promieniowanie UVA.

Najtrwalsza opalenizna

Ta najtrwalsza opalenizna uzyskiwana jaki mechanizm obronny skóry przed promieniowaniem UVB. To ono przyczynia się do zwiększenia syntezy melaniny tym samy przyśpiesza proces dystrybucji. Efekt na skórze takiego promieniowania widoczny jest dopiero po 72 godzinach. Natomiast w przypadku promieniowania UVA efekt opalenizny jest niemal natychmiastowy, lecz dużo mniej trwały od tego wywołanego promieniowaniem UVB.

Zarówno promieniowanie UVA jak i UVB może powodować szereg różnych zmian degeneracyjnych w skórze, dlatego też ze słońca oraz z solarium należy korzystać z rozsądkiem i w umiarze.

Solarium jest wygodną formą opalania dla osób oczekujących szybkich rezultatów, dla tych, którzy nie lubią wylegiwać się na słońcu a marzą o pięknej złotej opaleniźnie. Przed pierwszą wizytą w solarium warto miećświadomość jaki fototyp skóry się posiada. Wyróżnić można cztery podstawowe fototypy. Poszczególne grupy charakteryzują się:

I – bardzo jasna skóra, liczne piegi, bardzo jasne blond włosy lub też rude, niebieskie bądź szare oczy.

II – jasna skóra, jasne blond włosy, niebieskie bądź zielone oczy

III – włosy w odcieniu ciemny blond bądź brąz, oliwkowa cera, zielone, piwne lub brązowe oczy

IV – śniada cera, ciemne włosy, ciemne oczy

Zgodnie z danym podziałem najbardziej narażone na poparzenia są osoby mające fototyp I oraz II.

Mając świadomość do której grupy się należy można zdecydować czy wizyta w solarium nie zaszkodzi skórze. Z tej formy opalania powinny zrezygnować osoby o fototypie I. Czas sesji dla pozostałych typów powinien być ustalany indywidualnie. Pierwsze wizyty zawsze powinny być krótsze, kolejne mogą być już o kilka minut dłuższe.

Czy istnieje jakiś sposób aby przyśpieszyć opalanie?

Jeśli chodzi o opalanie w solarium to przed opalaniem można użyć specjalnych kosmetyków przeznaczonych wyłącznie do solarium, których zadaniem jest właśnie przyśpieszenie opalania.

Zawierają one w składzie specjalne substancje przyśpieszające proces brązowienia skóry. Ponadto zwiększają intensywność oraz skuteczność opalania, a jednocześnie zapewniają odpowiednią pielęgnację skóry w czasie opalania ale również i po opalaniu.

Składnikiem powszechnie używanym w przyśpieszaczach opalania jest tyrozyna i jej pochodne. Tyrozyna jest aminokwasem biogennym. Występuje w naskórku, a tam pod wpływem tyrozynazy-enzymu przekształca się do związków polimeryzujących, przez co tworzą naturalny barwnik. Na stronie sklep.soleo.pl znaleźć można również kosmetyki, które są połączeniem przyśpieszacza opalania z bronzerem. Połączenie to to gwarancja szybkiej i brązowej opalenizny. Soleo oferuje również bronzery zawierające złote drobinki, dające na skórze efekt delikatnego połysku. Na podanej stronie wybierać można pomiędzy przyśpieszaczami opalania do twarzy, do nóg bądź po prostu do całego ciała.

Wskazane kosmetyki skład bogaty w liczne substancje nawilżające oraz pielęgnujące skórę. Warto skorzystać z oferty jeśli chce się w szybkim czasie osiągnąć widoczne rezultaty.

Lost Password