Jakie odżywki na masę?

Fitness
Jeszcze kilka lat temu połowa klientów odwiedzających nasz sklep z odżywkami chciała coś „na masę”. Dzisiaj może jest ich trochę mniej, ale nadal duża część szczególnie młodszych osób rozpoczynających przygodę ze sportami siłowymi szuka złotego środka na przybranie na masie. Oczywiście podobnie jak w innych sytuacjach podstawa to dobrze zbilansowana dieta, ale jak zwykle z pomocą przychodzi także bogaty wybór odżywek i suplementów, które wspomagają wzrost masy mięśniowej.

Odżywki typu gainer

Gainery są to odpowiednio zbilansowane odżywki zawierające w swoim składzie około 80% węglowodanów i 20% białka. Takie zestawienie powoduje, że mięśnie szybciej się regenerują, są odpowiednio odżywione i w połączeniu z odpowiednim treningiem zwiększają swoją objętość. Nowe gainery, jak np. Gainer MCT firmy Olimp wzbogacone są w witaminy, kreatynę czy olej MCT, który stanowi doskonałe źródło energii. Kolejny wiodący producent na rynku też ma w ofercie na masę  np. Trec gainer – Mass XXL

Odżywki typu bulk

Innymi odżywkami powodującymi wzrost masy mięśniowej są odżywki typu bulk, które mają zbliżoną ilość białek i węglowodanów w składzie jeżeli chodzi o ilość w 100 g. Przykład takiej odżywki to Olimp Profi Mass. W 100 g tej odżywki znajduje się 45 g białka i 40 g węglowodanów. Całość wzbogacona została izomaltulozą, olejem MCT, L-glutaminą, tauryną i kompleksem najpotrzebniejszych witamin. To idealna odżywka dla osób, które mają tendencję do „łapania” tkanki tłuszczowej.

 Aminokwasy

Podstawowym budulcem mięśni są aminokwasy, więc trzecią grupą, którą przedstawię jako tą pomocną w budowaniu masy mięśniowej będą właśnie odżywki aminokwasowe, które w swoim składzie mają pełny profil aminokwasowy.

Lost Password