Kérastase ultime elixir – maksymalne odżywienie i moc olejków do włosów

Uroda

Zadbane włosy to kwintesencja kobiecości. Warto wybrać produkty na bazie olejów do każdego typu włosów, dostępne w serii Kérastase Ultime Elixir. Olejek do włosów to składnik, który znacząco pomoże poprawić kondycję kosmyków, dzięki czemu staną się piękne, zdrowe i wzmocnione. Dlaczego te kosmetyki są tak wyjątkowe?

Kérastase Ultime Elixir, czyli kompleksowa pielęgnacja dla każdego

Co takiego mają w sobie produkty z serii Ultime Elixir, że dają tak wspaniałe efekty na włosach? Ich sekretem jest przede wszystkim zawartość olejków. Łączą w sobie bowiem aż cztery szlachetne olejki, stanowiące rdzeń całej linii kosmetyków Kérastase. To właśnie one działają na pasma, odżywiając je do głębi i znacząco ułatwiając układanie włosów. Co ważne, są idealne do każdego typu włosów, sprawdzą się więc przy odbudowie zniszczeń czy poprawie kondycji niezależnie od tego, czy są suche z natury, czy tylko zniszczone.

Olejek do włosów – ratunek dla cienkich włosów

Mogłoby się wydawać, że olej, mający ciężką konsystencję, nada się tylko do włosów grubych, mięsistych, a inne obciąży. Nic bardziej mylnego. Kérastase opracowało specjalną dwufazową formułę dla cienkich włosów, która nie tylko ich nie obciąży, ale nada objętości. Wszystko dzięki specjalnej molekule Intra-Cylane. Wnika ona w głąb włosa, tworząc sieć molekularną, zwiększającą grubość włosów, co przyczynia się także do powiększenia ich objętości. Produkt, dzięki formie sprayu, może być dozowany w formie małych kropli. Pozwala to na precyzyjne aplikowanie. W efekcie otrzymujemy nawilżone, lśniące i piękne włosy o większej objętości i sprężystości, a ich uczesanie znacznie się ułatwia. A co najważniejsze, mimo zawartości drogocennych olejków, pasma nie są obciążone, a lekkie i elastyczne.

Kąpiel do włosów Kérastase: odżywka do włosów i szampon

Troska o włosy powinna być kompleksowa. By maksymalnie odżywić włosy i nadać im zdrowy wygląd, najlepiej połączyć ze sobą produkty z serii Kérastase ultime elixir, stosując je razem, tworząc rytuał i zapewniając sobie odrobinę relaksu. Pierwszym krokiem do odżywienia włosów jest ich dokładne oczyszczenie. Dzięki zastosowaniu kąpieli z serii Ultime Elixir zapewnisz sobie przygotowanie włosów do dalszych zabiegów. Kąpiel ta, dzięki zawartości drogocennych, szlachetnych olejków nie tylko oczyszcza włosy w sposób delikatny, ale dokładny, ale także intensywnie je odżywia oraz nawilża, niczym balsam do włosów. Ponadto, co bardzo ważne, nie obciąża przy tym włosów i nadaje się dla każdego ich rodzaju. To więcej niż zwykły szampon. To nie tylko oczyszczenie, ale również odżywienie, a jego efektem będą zdrowe pasma.

Balsam i eliksir do włosów: olejki Kérastase

Gdy pasma zostały dokładnie i delikatnie oczyszczone, a jednocześnie intensywnie odżywione, warto przystąpić do kolejnych kroków. Zastosowanie na tak przygotowane włosy fluidu do włosów z zawartością szlachetnych olejków zapewni nawilżenie i nada włosom elastyczności. Warto pozostawić ją nieco dłużej na włosach, by składniki odżywcze wniknęły w głąb włosa i odpowiednio zadziałały. Następnie najlepiej zmyć odżywkę chłodną wodą, tak by łuski włosa się zamknęły, a pasma nabrały blasku i gładkości. Dzięki temu włos zatrzyma także nawilżenie na dłużej.

Odżywione włosy warto zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi za pomocą serum do włosów. Na pasma działają czynniki mechaniczne, które mogą uszkodzić ich strukturę, połamać i zniszczyć. Ponadto wilgoć czy wiatr potrafi zniszczyć fryzurę i sprawić, że włosy zaczną się puszyć. Dobrze więc wykończyć pielęgnację, postawić kropkę nad i, stosując na zakończenie eliksir do włosów Kérastase ultime elixir. Dzięki zawartości olejków, ochroni końcówki przed rozdwajaniem się, zapobiegnie puszeniu włosów i nada piękny wygląd fryzurze na cały dzień. Zapewni także ochronę włosów przed słońcem i deszczem. Produkt ten można wykorzystać również jako maskę do włosów, nakładając obficie na całe pasma i zostawiając na co najmniej pół godziny. Dobroczynne składniki olejków do włosów wnikną w głąb i pozostawią wzmocnione i ładne kosmyki. Po zabiegu olejek należy zmyć. Nie trzeba się obawiać obciążenia włosów, będą lekkie i sprężyste.

Pielęgnacja włosów

Warto pamiętać o tym, że dbanie o włosy zaczyna się już od ich mycia. Dzięki stosowaniu delikatnych produktów zarówno do oczyszczania, jak i do pielęgnacji zyskujemy pewność, że dajemy im to, co najlepsze. Połączenie preparatów do włosów z serii pielęgnacji Kérastase sprawią, że pasma odwdzięczą nam się wspaniałym, zachwycającym wyglądem, a ich ufryzowanie będzie proste.

Lost Password