Korekta brodawki sutkowej – piękne piersi w każdym calu!

Zdrowie

Każda kobieta marzy o idealnych piersiach i dotyczy to nie tylko rozmiaru biustu, ale również kształtu i wielkości brodawki. Problem ze zbyt dużymi lub wyciągniętymi brodawkami sutkowymi mają zazwyczaj młode mamy, które właśnie skończyły karmić piersią swoje dzieci. Wygląd sutków może zmienić się nie do poznania po okresie laktacji, co nierzadko powoduje poważne kompleksy. Na szczęście różnego rodzaju defekty brodawek sutkowych można skutecznie skorygować dzięki zabiegom chirurgicznym. Na czym polega korekta brodawki sutkowej i kto ją wykonuje? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Najczęstsze problemy z brodawkami sutkowymi

Okazuje się, że nie tylko zbyt małe lub wiotkie piersi mogą być powodem do kompleksów. Wiele pań nie może pogodzić się z wyglądem swoich brodawek sutkowych. Najczęstsze problemy z brodawkami, na jakie uskarżają się kobiety, to:

  • zbyt duże sutki,
  • powiększona otoczka brodawek,
  • asymetria sutków.

Problemy z wyglądem brodawek sutkowych zaczynają się zazwyczaj po porodzie i karmieniu dziecka piersią. Wiele młodych mam narzeka, że ich biust stracił swoją dawną urodę po porodzie, wstydzą się przed swoim partnerem, co w konsekwencji prowadzi do osłabienia jakości życia seksualnego. W niektórych przypadkach niekorzystny kształt czy wielkość brodawki sutkowej oraz jej otoczki może być cechą wrodzoną i indywidualną lub wynikiem zmian hormonalnych w organizmie. Wiele kobiet poszukuje pomocy w przywróceniu proporcjonalnego wyglądu sutków w stosunku do piersi, dlatego coraz częściej kliniki medycyny estetycznej, w tym Centrum DER-MED w Krakowie, oferują swoim pacjentkom korektę brodawki sutkowej.

Korekta brodawki sutkowej – na czym polega?

Plastyka brodawek piersiowych to zabieg chirurgiczny, poprzedzony konsultacją z chirurgiem, który omawia z pacjentką jej oczekiwania względem przyszłego wyglądu piersi oraz dokładny przebieg procedury. Przed zabiegiem trzeba dostarczyć wyniki badań laboratoryjnych, m.in. morfologii krwi i czasu krzepnięcia. Korekta brodawki sutkowej wykonywana jest z zastosowaniem miejscowego znieczulenia. Cały zabieg trwa około 60 minut.

Zabieg ma dwa scenariusze: zmniejszenie brodawek piersiowych lub zmniejszenie otoczek sutkowych. W tym celu lekarz wykonuje nacięcia skalpelem w odpowiednich miejscach, usuwa fragment brodawki, precyzyjnie zaszywa skórę i zakłada opatrunek. Szwy wykonywane są w miejscu naturalnego marszczenia sutka lub na granicy otoczki, dlatego po całkowitym zagojeniu się ran pooperacyjnych, blizna prawie nie jest widoczna. Mimo że jest to zabieg chirurgiczny, to nie wymaga hospitalizacji. W dniu zabiegu można opuścić klinikę, a w domu należy stosować się do zaleceń lekarskich, aby proces gojenia zachodził prawidłowo. Czas rekonwalescencji jest dość krótki, trwa zaledwie kilka dni. Szwy usuwane są po 7-10 dniach. Efekty korekty brodawki sutkowej są trwałe i widoczne natychmiast.

Gdzie na zabieg?

Jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich brodawek, to powinnaś rozważyć korektę brodawki sutkowej w dobrej klinice medycyny estetycznej. Specjalista mający doświadczenie w operacjach piersi oceni, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy i wytłumaczy Ci dokładnie, jakich efektów możesz spodziewać się po jego przeprowadzeniu. Bardzo często plastyka brodawek sutkowych w uznanych klinikach medycyny estetycznej wykonywana jest przez chirurgów onkologów, ponieważ mają oni najlepszą wiedzę na temat budowy i prawidłowego funkcjonowania gruczołu piersiowego. Wybór dobrego chirurga jest bardzo istotny, ponieważ pozwala poczuć się komfortowo i bezpiecznie podczas tak delikatnego zabiegu, jakim jest korekta brodawki sutkowej.

Dowiedz się więcej na ten temat: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/korekta_brodawki_sutkowej/

Lost Password