Krem na noc – na co należy zwrócić uwagę w drogerii?

Uroda

Pielęgnacja skóry odbywa się głównie w nocy, kiedy zmywany jest makijaż i szansę mają substancje odżywcze zawarte w stosowanych kosmetykach. Bardzo ważne jest więc, aby krem na noc dopasować do indywidualnych potrzeb skóry twarzy, szyi i dekoltu. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę wybierając krem stosowany wieczorem.

Krem na noc dla skóry suchej i wrażliwej

Jeśli skóra twarzy jest przesuszona, pozbawiona jędrności i często ulega podrażnieniom mechanicznym lub skłonna jest do alergii, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kremu o silnym działaniu nawilżającym. Skóra wrażliwa wymaga odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ wiele powszechnych składników może wpływać na nią w negatywny sposób.

Odpowiedni dla niej krem na noc to kosmetyk naturalny, bez zbędnych składników takich, jak:

  • parabeny czyli konserwanty,
  • sls-y,
  • silikony,
  • substancje koloryzujące i zapachowe.

To one najczęściej odpowiadają za podrażnienia i reakcje alergiczne. Poza tym, nie mają na skórę żadnego pozytywnego wpływu. W takiej sytuacji najlepiej wybrać krem, w którego składzie znajdą się naturalne olejki roślinne i mocznik. Wspaniale wpływają one na kondycję skóry, poprawiają jej jędrność i elastyczność. Oczywiście, cenne substancje jak koenzym Q10 mogą mieć też pozytywny wpływ w postaci spłycania się zmarszczek i zapobiegania ich powstawaniu. Sucha skóra to skóra najbardziej narażona właśnie na zmarszczki. Krem stosowany na noc musi ją silnie odżywiać i wzmacniać. Najlepiej dostosować go również do wieku skóry, ponieważ producenci bardzo różnicują składy swoich kosmetyków.

Krem na noc dla skóry tłustej

Również cera tłusta może okazać się problematyczna. Jeśli nie jest pielęgnowana we właściwy sposób, pojawia się skłonność do wyprysków i trądziku. Niestety, próby przykrycia zmian skórnych przy pomocy makijażu równie często kończą się podrażnieniami. Wybierając krem na noc dla cery tłustej, najlepiej postawić na taki z zawartością cynku, który ma działanie antybakteryjne i wysuszające. U wielu osób problemem jest cera mieszana. Wówczas należy szukać specjalistycznego kremu na noc, który sprosta wymaganiom takiej skóry. Jeśli na twarzy pojawiają się przebarwienia i wypryski, wówczas najlepszym krokiem jest udanie się do dobrego dermatologa. Specjalista oceni stan skóry i na pewno będzie w stanie zaproponować właściwy preparat, spełniający wszystkie jej wymagania. Często jedynym rozwiązaniem są profesjonalne kosmetyki, które działają kompleksowo i trzeba je stosować nawet przez kilka miesięcy dla osiągnięcia pożądanych efektów.

Lost Password