Kwas hialuronowy – zastosowanie w kosmetykach i medycynie estetycznej

Uroda

To naturalny związek występujący w organizmie człowieka, który znajduje się między innymi w skórze i odpowiada za jej młody wygląd. Posiada on zastosowanie zarówno w kosmetyce, jak i w medycynie estetycznej. Efekty, jakie możemy dzięki niemu osiągnąć, są jednak inne.

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, czyli wielocukrem. Jest on składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej i jego głównym zadaniem jest wiązanie wody. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem – z czasem jednak jego ilość maleje, dlatego dochodzi wtedy do przyspieszonego procesu starzenia się skóry.

Ze względu na swoje właściwości kwas hialuronowy znalazł również szerokie zastosowanie w kosmetyce oraz w medycynie estetycznej. Musimy jednak pamiętać o tym, że efekt tego związku jest wtedy odmienny.

Kwas hialuronowy w kosmetykach

Dzisiaj kwas hialuronowy jest stosowany w wielu różnych kosmetykach do twarzy, między innymi w kremach, serach oraz w tonikach. W tym przypadku związek ten odpowiada za poprawę nawilżenia skóry. Możemy też zakupić go osobno – ma on wtedy formę żelu, który może być wymieszany z innymi kosmetykami albo olejami.

Musimy jednak pamiętać o tym, że wtedy kwas hialuronowy działa tylko na powierzchni skóry – jego cząsteczki są zbyt duże, aby mogły dostać się w głębsze warstwy skóry i uzupełnić poziom tego związku. To jednak dobry wybór, gdy chodzi o nawilżanie skóry.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Znacznie lepsze rezultaty odmładzające możemy uzyskać wtedy, gdy skorzystamy z zabiegów medycyny estetycznej wykorzystujących kwas hialuronowy jest jednym z tych miast, gdzie możemy skorzystać z takich usług.

Kwas hialuronowy przede wszystkim używany jest w wypełnianiu zmarszczek. Zabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości związku z miejsca, gdzie znajdują się zmarszczki. Dochodzi wtedy do ich wypełnienia i likwidacji. Nie jest to jednak permanentny – trwały efekt. Zwykle widoczny jest przez około 6-8 miesięcy. Potem zabieg możemy powtórzyć, aby skóra nadal wyglądała młodo.

Lost Password