Już od ponad wieku żylaki leczone są w jeden sposób. Otóż, stosuje się rozwiązanie chirurgiczne przez podwiązanie i usunięcie zmienionych naczyń. W ostatnich latach jednak nastąpił ogromny rozwój technik leczenia, które są nie tylko bardzo skuteczne, ale również bezinwazyjne. Z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjną metodę usuwania żylaków. Jedną z takich metod jest leczenie żylaków parą wodną, czyli ablacja żył przy pomocy pary wodnej.
Sposoby na zmiany w obrębie kończyn dolnych
Żylaki to częsta dolegliwość. Dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn. Z całą pewnością zmiany te są nie tylko nieestetyczne, dla również nieleczone mogą prowadzić do wielu poważnych konsekwencji. Żylaki określić można jako patologiczne poszerzenie żył, które przybiera kształt sznurów, i splotów. Możemy wyróżnić postać pierwotną i wtórną.
Jak leczyć żylaki metodą pary wodnej?
W początkowym stadium choroby, żylaki nie powodują żadnych dolegliwości klinicznych, jednakże później mogą być bardzo groźne w konsekwencjach zdrowotnych. Żylaki wciąż rozrastają się i stają się o wiele bardziej uwypuklone, co więcej zostaje upośledzony odpływ krwi żylnej z kończyny prowadzi do wzrostu ciśnienia hydrostatycznego. To wywołuje z kolei obrzęk kończyn i utrudnia krążenie krwi w żyłach.
Ten wzrost działa depresyjnie na resorpcję płynu zewnątrzkomórkowego i w efekcie powoduje obrzęk kończyny.
Obecnie możemy leczyć żylaki zarówno operacyjnie jak i nieoperacyjnie. Leczenie operacyjne to usunięcie żył, jednakże w tej metodzie nawroty sięgają aż 30%. Coraz chętniej wykorzystuje się więc nieinwazyjne metody leczenia, a przede wszystkim najnowszą z nich najnowszą metodę-ablację parą wodną, czyli tzw. SVS.
Jak usuwamy żylaki metodą SVS?
SVS to ablacja parą wodną, czyli metoda opracowana przez francuskiego chirurga prof. Rene Milleret. Na terenie Polski wprowadzona jest ona od 2013 roku. W Europie cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki tej metodzie możemy dotrzeć do nawet najmniejszych i najbardziej krętych żylaków. Stosując metodę możemy zamknąć wszystkie żylaki. Co więcej dzięki temu, że mamy do czynienia z ablacją pary wodnej, ilość wykonywania zabiegów nie jest niczym ograniczona. dodatkową zaletą jest również to, że nie jest to metoda inwazyjna. SVS to metoda bezbolesna a przede wszystkim bardzo skuteczna.
Źródło: www.plusmed.info.pl