Jak leczyć zespół suchego oka

Zdrowie

Wielu pacjentów, którzy zgłaszają się do Twojego gabinetu, uskarża się na Zespół Suchego Oka? Nic w tym dziwnego, ponieważ przypadłość ta z roku, na rok dotyczy coraz większego grona osób. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytania: jak najskuteczniej wyleczyć ZSO, a także gdzie zaopatrzyć gabinet okulistyczny w niezbędne do tego akcesoria?

Zespół Suchego Oka – objawy i przyczyny

Schorzenie to, potocznie nazwane suchym okiem, spowodowane jest niewystarczającym wydzielaniem łez lub zbyt intensywnym parowaniem filmu łzowego. Jest to przewlekle utrzymujący się stan suchości gałki ocznej, który powoduje u pacjentów szereg dolegliwości.

Najczęściej spotykane objawy to drapanie lub uczucie piasku pod powiekami, a także trudności z otworzeniem oczu rano. Pacjenci uskarżają się na uczucie obcego ciała, swędzenie i pieczenie. Powieki są zaczerwienione i obrzęknięte. Nieco rzadziej występuje zjawisko podwójnego widzenia lub światłowstręt.

Zespół Suchego Oka spowodowany może być czynnikami środowiskowymi lub zdrowotnymi, a także niewłaściwym trybem życia. Jako przyczyny wymienia się przesuszone powietrze spowodowane klimatyzacją, smog, zakurzenie lub zadymienie pomieszczeń oraz kłopoty hormonalne i zażywanie niektórych farmaceutyków.

U wielu pacjentów ZSO spowodowane jest nadmierną eksploatacją narządu wzroku. Długotrwałe wpatrywanie się w ekran telewizora, czytanie na monitorze i wielogodzinna praca przy komputerze może spowodować nasilanie się objawów.

Jak wyleczyć Zespół Suchego Oka – niezawodna metoda

Skutecznym i coraz szerzej stosowanym sposobem leczenia tego schorzenia, jest aplikacja zatyczek do punktów łzowych. Metoda to polega na wykorzystaniu w procesie leczenia naturalnych łez pacjenta.

W okulistyce dobrze sprawdzają się zwłaszcza biokompatybilne zatyczki hydrożelowe, które aplikuje się punktu łzowego. Z łatwością dopasowują się one do wymiarów i kształtu kanalika łzowego i zatrzymują wilgoć na powierzchni gałki ocznej.

Hydrożel to nowoczesny materiał, który znalazł swoje zastosowanie także w okulistyce. Jest on całkowicie bezpieczny w stosowaniu, nie powoduje alergii, nadwrażliwości i reakcji ubocznych. Wykonane z niego zatyczki nie przemieszczają się i są łatwe zarówno do założenia, jak i usunięcia.

Aplikacja, którą wykonuje się w gabinecie okulistycznym, jest całkowicie bezbolesna. Pacjent odczuwa ulgę już po 10 minutach, a efekt ten jest trwały.

Nie czekaj, odwiedź sklep MDT już dziś i zaopatrz Twój gabinet w niezawodne zatyczki hydrożelowe!

Lost Password