Jak mądrze wybrać dostawcę usług medycznych?

Zdrowie

Prywatna opieka medyczna dla pracowników firmy od razu stawia przedsiębiorstwo w dobrym świetle. Pozwala podnieść lojalność i satysfakcję z zatrudnienia osób już pracujących w firmie, ale i zachęcić potencjalnych pracowników do tego, aby wzięli udział w procesie rekrutacji.

Jak wybrać korzystną ofertę?

Jak się jednak okazuje – o czym przekonamy się już na początku, kiedy zaczniemy porównywać oferty różnych dostawców- trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów, jakie są związane z taką usługą jak pakiety medyczne dla firm. Chodzi bowiem o to, aby koszty był dla samego pracodawcy przystępne, ale i aby pracownicy faktycznie korzystali z takiej opieki zdrowotnej i byli z niej zadowoleni. Porównanie powinno więc dotyczyć wielu aspektów- tego, jak rozbudowaną siecią przychodni dysponuje dany dostawca, tego ile specjalistów posiada w swoich szeregach, tego jak długi jest czas oczekiwania na wizytę oraz tego, jaka jest szybkość diagnostyki i możliwej ilości badań do wykonania.

Szybko i bez kolejek, czyli za co najbardziej cenimy prywatną opiekę medyczną 

Wygoda korzystania z usług medycznych w ramach takich pakietów powinna być znacznie większa niż w przypadku publicznej służby zdrowia. Pracownicy powinni mieć więc możliwość korzystania z przychodni blisko swojego miejsca zamieszkania, ale i nie powinni mieć problemu z dostępem do lekarza podróżując gdzieś po Polsce. Z tego względu warto przede wszystkim zainteresować się ofertą największych i najpopularniejszych dostawców, którzy już posiadają bardzo rozbudowaną sieć przychodni. Kolejna ważną rzeczą jest to, aby w ramach prywatnej opieki medycznej móc znacznie łatwiej dostać się do lekarza specjalisty, a także aby móc bez kolejek wykonać wszystkie konieczne badania.

Wiele firm chce sobie także ułatwić kwestię przeprowadzania obowiązkowych badań okresowych u swoich pracowników – tak, aby nie trwały one dłużej niż jeden dzień roboczy. Pamiętajmy, że w przypadku dużych firm oferta danego pakietu medycznego dla pracowników może być znacznie bardziej spersonalizowana, a więc dopasowana do potrzeb zarówno pracodawcy jak i samych pracowników.

Lost Password