Mity na temat odchudzania

Żywienie

Odchudzanie to temat, wokół którego powstało wiele teorii, a co za tym idzie także mitów. Ich powielanie i wykorzystywanie w swojej diecie może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Do zrzucania zbędnych kilogramów warto podejść z głową. A rad w tej kwestii powinien udzielać nie samozwańczy specjalista, ale sprawdzony dietetyk Olsztyn w renomowanym gabinecie lub placówce takiej jak Centrum Polkard.

Ostatni posiłek do 18

Teoria o tym, że ostatni posiłek powinien być jedzony przed godziną 18 to najczęściej powielany mit dotyczący odchudzania. Prawdą jest, że najlepiej spożywać kolację na 3 – 4 godziny przed snem. Jeśli chodzimy spać o 21 to oczywiście możemy zjeść kolację o 18, ale gdy kładziemy się po północy to takie postępowanie nie ma sensu. Wygłodzimy tylko organizm, który po dostarczeniu pożywienia zacznie magazynować tkankę tłuszczową, gdyż będzie się „obawiał” kolejnego tak długiego okresu bez jedzenia.

Restrykcyjna dieta – lepszy efekt

Wiele osób myśli, że aby schudnąć najlepiej po prostu skatować swój organizm ostrą dietą. Drastyczne zmniejszenie ilości kalorii może zagwarantuje szybsze schudnięcie, ale przy tym narazi na pojawienie się efektu jo – jo i spustoszy organizm. Restrykcyjne mogą powodować zmiany hormonalne w organizmie. W przypadku kobiet skutkują one np. zanikiem miesiączki. Każdy dobry dietetyk Olsztyn doskonale wie jak groźne jest tak drastyczne odchudzanie. Dlatego diety dobierane w ośrodkach takich jak Centrum Polkard są dostosowywane do każdego pacjenta i ułożone tak, by poprawić jego zdrowie, a nie zaszkodzić.

Im mniej posiłków tym lepiej

Niektórzy dziwią się, że nie mogą schudnąć jedząc jedynie trzy posiłki dziennie. Jednak w rzeczywistości kluczem do zdrowia i nienagannej sylwetki jest większa częstotliwość jedzenia przy mniejszych porcjach. Posiłki spożywane w dużych odstępach czasu mogą powodować częsty i gwałtowny wzrost poziomu glukozy we krwi, a co za tym idzie „wystrzały” insuliny, które nie sprzyjają odchudzaniu. Najlepiej więc spożywać 5 posiłków dziennie zapobiegając wahaniom poziomu cukru we krwi. Ważna jest również regularność, która pomoże jeszcze bardziej zdyscyplinować organizm. Dobry dietetyk Olsztyn opiera diety właśnie na większej ilości posiłków oraz zwraca uwagę na regularność ich przyjmowania.

Osoby, którym zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów nie powinny sugerować się opiniami znalezionymi w sieci ani zasłyszanymi od osób niemających niczego wspólnego z dietetyką. Rodzi to bowiem wiele mitów, które tylko szkodzą. Najlepiej udać się do specjalisty, który nie tylko ułoży dietę, ale również udzieli wskazówek dotyczących żywienia.

Lost Password