Musli jako zdrowy początek dnia

Żywienie

Każdy człowiek, aby w pełni funkcjonować potrzebuje odpowiedniej ilości witamin. Potrzebne są do tego zbilansowane posiłki i zdrowa dieta oraz odpowiednie nawyki żywieniowe.

Warto zadbać o to już od samego początku rozszerzania diety naszego dziecka, dając mu to co najlepsze, ale także pokazując mu to podczas wspólnych posiłków. Zdrowe i pożywne śniadanie to przede wszystkim energia na cały dzień i mnóstwo wartości odżywczych. Jest to pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Warto zadbać o niego i przygotować najlepszy z możliwych. Doda nie tylko energii, ale będzie idealnym startem po przebudzeniu dla każdej osoby.

Jednym z takich wartościowych posiłków, które możemy dość szybko przygotować może być musli. Pyszne, sycące, które możemy kupić lub zrobić samemu. Dodaje energii, oczyszcza jelita, wpływa na sprawność i funkcjonowanie całego organizmu. Jest to mieszanka płatków, owoców i dodatków, zawiera m.in błonnik, żelazo, mikroelementy, białko, witaminy z grupy b oraz tłuszcze Omega-3 i Omega-6. Można w nim znaleźć zwykle płatki zbożowe, owoce suszone, wiórki kokosowe, orzechy i ziarna. Musli na śniadanie można podać z jogurtem naturalnym lub mlekiem. Każdy rodzic wie jak ważny jest początek dnia u takiego malucha. Nasz posiłek doda energii i będzie idealnym i pysznym jedzeniem dla każdego człowieka, który potrzebuje siły i energii do zabawy. Musli dla dziecka warto zrobić samemu, aby być pewnym, że to co dajemy naszemu dziecku jest zdrowe i pożywne. Jeśli chcemy zrobić samemu tą pyszną mieszankę wystarczy zmieszać kilka składników m.in: płatki owsiane, orzechy, siemię lniane, nasiona chia, trochę syropu klonowego i oleju kokosowego i inne nasiona i piec w piekarniku około 20 minut kilka razy mieszając. Po ostygnięciu można dodać bakalie i inne słodkości.

Bezpośrednio do miseczki możemy wkroić świeże owoce a całość posypać np. cynamonem. Należy spożyć je w ciągu kilku dni, co z pewnością nie będzie problemem, bo domowe musli jest pyszne i zdrowe, a przede wszystkim wiemy co w nim jest! Warto dbać o swój organizm i dostarczać mu jak najlepszych składników odżywczych. Musimy pamiętać, że dieta jest bardzo ważna i każdy powinien codziennie o nią dbać, a pokazując zdrowe nawyki żywieniowe dzieciom jest większa szansa, że i one w przyszłości będą zwracały uwagę na to co jedzą.

Lost Password