Kilka (nie)banalnych pomysłów na prezent dla niemowlaka

Dziecko

Pojawienie się małego człowieka na świecie stanowi bardzo ważne wydarzenie w życiu wszystkich członków rodziny. Zarówno bliższa, jak i dalsza rodzina oraz znajomi chcą odwiedzić świeżo upieczonych rodziców i poznać ich latorośl. Wizyty takie wiążą się najczęściej z prezentami, którymi najmłodszy członek rodziny jest obdarowywany. Wiele osób decyduje się podarować dziecku coś, co będzie funkcjonalne i praktyczne. Najczęściej decyzja pada na ubranka lub zabawki.

Niemniej jednak coraz częściej rynek niemowlęcy zalewa fala nowych gadżetów. Są wśród nich przedmioty, które faktycznie pełnią jakąś funkcję i są pomocne, ale również takie, które odkładane z kąta w kąt nikomu nie służą. Poniżej zaprezentowane zostanie kilka propozycji przykładowych prezentów dla niemowlaka, które możesz nabyć, odwiedzając Sklep Niemowlęcy. Są to upominki idealne na każdą okazję, które z pewnością posłużą maluchowi, jak i jego rodzicom.

Tak jak już zostało wcześniej wspomniane, najpopularniejszym prezentem dla noworodka są zazwyczaj ubrania. Podczas zakupu warto zdecydować się na nabycie trochę większego rozmiaru. Raz, że maluch szybko rośnie, a dwa, że rodzice z pewnością skompletowali garderobę dla swojej pociechy na daną chwilę. Czasami również trudno jest trafić w odpowiedni rozmiar, a więc lepiej kupić coś „na wyrost”, co z pewnością zostanie wykorzystane w późniejszym okresie życia dziecka.

Kolejnym pomysłem na prezent dla malucha są przytulanki. Zarówno te w formie tradycyjnej maskotki, jak i te w formie kocyka czy pieluszki. Najmłodsze dzieci uwielbiają tulić, miętosić, a nawet gryźć swoje przytulanki. Ważne jest, aby zostały one wykonane z bezpiecznych materiałów ze stosownym atestem. To samo z typowymi kocykami– ich nigdy zbyt wiele. Z pewnością będzie to zawsze trafiony prezent.

Innym ciekawym rozwiązaniem są również książeczki. Dla tych najmłodszych dzieci polecane są książki, których grafiki wykorzystują kontrasty. Pomaga to stymulować rozwój wzroku malucha. Bardzo popularne i cieszące się dużym zainteresowaniem najmłodszych stają się książeczki materiałowe, które także można przymocować przy łóżeczku dziecka.

Chętnie kupowanym upominkiem są grzechotki i gryzaki. Coraz więcej producentów decyduje się na połączenie obu tych przedmiotów, dzięki czemu można nabyć zabawkę, którą dziecko będzie się zarówno bawiło, jak i wykorzystywało podczas ząbkowania. Takie gryzaki częstokroć przykuwają większą uwagę niż te tradycyjne.

Niebanalnym pomysłem na prezent są również wszelkiego rodzaju stojaki na zabawki, karuzele, maty edukacyjne, śliniaki, otulacze, kubki treningowe oraz zestawy do jedzenia (pierwszy talerzyk, miseczka, widelczyk, łyżeczka, kubeczek).

Zawsze, gdy nie wiemy jaki upominek będzie odpowiedni dla malucha, możemy zdecydować się na podarowanie kuponu upominkowego. Wówczas rodzice sami zdecydują, co im pociesze jest w danej chwili najbardziej potrzebne na daną chwilę. Niemniej jednak warto stawiać na prezenty praktyczne i funkcjonalne, które nie okażą się kolejnym nietrafionym prezentem.

Lost Password