Ocet jabłkowy z miodem – niesamowita zdrowotna mieszanka

Zdrowie

Ocet jabłkowy i miód to mieszanka, która znana jest ze swego dobroczynnego działania na cały organizm. To znakomity środek zapobiegawczy wielu chorobom, a także wspaniałe lekarstwo.

Dlaczego powinniśmy łączyć ocet jabłkowy z miodem?

Miód oraz ocet jabłkowy od wieków znane są ze swoich znakomitych właściwości leczniczych. Skutecznie zapobiegają infekcjom a także licznym problemom zdrowotnym, które to negatywnie mogą wpłynąć na jakość naszego życia.

Łącząc ocet jabłkowy z miodem tworzymy bardzo silny, przeciwzapalny lek, antybiotyk, przeciwutleniacz, który pomoże w leczeniu zarówno chorób zwykłych, jak i przewlekłych.

Jakie korzyści niesie ocet jabłkowy w połączeniu z miodem dla organizmu?

  • Leczy bóle stawów
  • Tonizuje żołądek, zmniejsza ból i zgagę
  • Wspomaga proces trawienia
  • Kontroluje poziom cholesterolu
  • Pomaga stracić zbędne kilogramy
  • Leczy ból gardła
  • Dodaje energii i witalności
  • Wpływa na stan i wygląd skóry
  • Usuwa nieświeży oddech

Dlaczego warto pić miksturę rano?

Współczesny tryb życia sprawia, że żyjemy w napięciu i stresie, zaś dieta, która obfituje w tłuszcze i cukier, sprawia, że organizm staje się zakwaszony. To z kolei wywołuje znaczną ilość zaburzeń i chorób w organizmie i negatywnie wpływa na jakość naszego życia.

Ocet jabłkowy z miodem należy pić rano, na czczo, ponieważ nie tylko doda nam energii, ale również ustabilizuje poziom pH w całym organizmie. To jedna z najlepszych metod leczenia alternatywnego, ponieważ poprawia odporność organizmu oraz broni go przed wielką ilością chorób.

Jak przygotować miksturę?

Aby przygotować miksturę potrzebujemy:

1 łyżeczki (7,5 g) nieprzetworzonego miodu

1 łyżeczki (5 ml) octu jabłkowego

1 szklanki (250 ml) wody

Powyższe składniki mieszamy ze sobą aż do chwili, kiedy miód całkowicie się rozpuści. Aby mikstura działała efektywnie powinniśmy pić ją na czczo, przynajmniej na 20 minut przed pierwszym posiłkiem.

Oczywiście możemy tę miksturę również popijać w ciągu dnia, lecz pamiętajmy, aby nie przekraczać trzech porcji dziennie, ponieważ w nadmiarze napój może działać szkodliwie. Zbyt duża ilość obniża zawartość potasu i prowadzi do utraty gęstości kości.

Lost Password