Odchudzanie bez tajemnic – dlaczego waga stoi w miejscu?

Żywienie

Rozpoczynając swoją przygodę z odchudzaniem, z pewnością będziesz zaskoczona efektami. To właśnie w ciągu pierwszych tygodni waga spada jak szalona, ponieważ tracisz głównie zgromadzoną w ciele wodę. Wkrótce jednak zwalnia, a czasami nawet się zatrzymuje. W takich sytuacjach następuje również spadek motywacji i istnieją spore szanse, że wrócisz do dawnych nawyków żywieniowych. Czas sprawdzić, jak przebiega odchudzanie i dlaczego waga stoi w miejscu. Poznaj najczęstsze przyczyny braku widocznych efektów diety i ćwiczeń!

Odchudzanie – dlaczego waga stoi w miejscu

Ćwiczysz na siłowni i nie widzisz efektów odchudzania? To oczywiste, dlaczego waga stoi w miejscu – ponieważ nadmiar tkanki tłuszczowej zamienia się w przyrost masy mięśniowej. Pozostaje tylko się cieszyć! Jeśli jednak nie należysz do grona fanek aktywności fizycznej, to powodów zatrzymania spadku kilogramów może być kilka:

  • niedobór składników odżywczych,
  • zatrzymanie wody w organizmie, którego przyczyną może być np. nadmierne spożywanie soli,
  • przyjmowanie niewystarczającej ilości płynów,
  • krótkie przerwy między posiłkami,
  • picie alkoholu,
  • przyjmowanie suplementów odchudzających.

Odchudzasz się i nie wiesz, dlaczego waga stoi? Przyczyną może być niewłaściwa dieta

Aby zrzucić nadprogramowe kilogramy, nie wystarczą długie godziny spędzone na siłowni. Równie ważne jest to, co każdego dnia ląduje na Twoim talerzu. Jeśli rozpoczęłaś odchudzanie i nie wiesz, dlaczego waga stoi w miejscu, to przyczyną może być niewłaściwa dieta. I to z dwóch powodów. Pierwszy to stosowanie głodówek, które prowadzą do spowolnienia metabolizmu, a co za tym idzie – gromadzenia przez organizm zapasów w tkankach tłuszczowych na tzw. czarną godzinę. Z kolei drugą przyczyną może być nieprawidłowo zbilansowany plan żywieniowy, który nie dostarcza ciału wszystkich składników odżywczych. W efekcie nieustannie czujesz głód i po prostu podjadasz.

Pomóż wadze ruszyć ze smacznym cateringiem dietetycznym!

Jak sprawić, że odchudzanie zacznie przynosić widoczne efekty, a waga przestanie stać w miejscu? Jeśli nie wiesz, jak samodzielnie skomponować jadłospis, skorzystaj z pomocy doświadczonego dietetyka lub zamów catering dietetyczny. Druga propozycja zaoszczędzi Ci czas i pozwoli zapomnieć o monotonii na talerzu. Świetnym pomysłem jest skorzystanie z planów żywieniowych oferowanych na stronie WygodnaDieta.pl, wśród których znajdziesz dietę niskokaloryczną, antycellulitową, sportową czy wegańską. Każdy zestaw dań jest dostępny w kilku wariantach kalorycznych, a nad ułożeniem odpowiednio zbilansowanych posiłków czuwa dietetyk.

Lost Password