Okulary przeciwsłoneczne – jak je wybrać?

Uroda

Okulary przeciwsłoneczne, nie tylko mają dodawać nam wyjątkowego wizerunku, ale również chronić nasz wzrok przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Jak więc wybrać najlepsze okulary, aby nie narażały naszych oczu na działanie promieni UVA i UVB? Dlaczego lepiej wybrać okulary markowe niż te z kiosku lub supermarketu?

Okulary słoneczne – niezbędne latem i zimą

Okulary słoneczne, wbrew pozorom przydadzą nam się nie tylko latem, ale również zimą. Promienie słońca, bez względu na porę roku, przenikają do oka i stają się przyczyną wielu schorzeń. Kiedy więc mocno świeci słońce dla zdrowia naszych oczu potrzebujemy okularów z przyciemnionymi soczewkami z filtrem co najmniej 400.

Okulary bezpieczne i z atestem

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, musimy nabyć je jedynie z pewnego i sprawdzonego źródła. Jeśli zdecydujemy się na tanie okulary z supermarketu, nie tylko nie ochronimy wzroku przed promieniami słońca, ale wręcz będą one negatywnie oddziaływać na nasze oczy. W chwili, kiedy nosimy okulary bez odpowiedniego filtra źrenice, zamiast się zwężać będą się rozszerzać, zaś do oka dotrze jeszcze więcej szkodliwych promieni. Warto wybrać okulary, które mają odpowiednie atesty i certyfikaty, bowiem tylko wtedy mamy pewność, że będą one profesjonalnie chronić nasze oczy i ustrzegą nas przed chorobami.

Sposób na odblaski

Zwykłe okulary przeciwsłonecznie nie dają naszym oczom pełnej ochrony. Doskonale sprawdzają się jednak szkła z powłoką antyrefleksyjną a także z filtrem polaryzacyjnym. Neutralizują one blask światła, który może nas oślepić, zwiększają kontrast, a także podkreślają kolory, jednocześnie nie przekłamując ich.

Z kolei powłoka antyrefleksyjna sprawia, że światło nie odbija się od okularów. Nie zmienia ona kontrastu i koloru obrazów. Warto wspomnieć, że wyostrza ona również obraz.

Profesjonalne okulary słoneczne chronią przed chorobami, między innymi przed:

  • Zaćmą
  • Skrzydlikiem
  • Czerniakiem
  • Zwyrodnieniem plamki żółtej

Najmodniejsze okulary 2017

Oczywiście wybierając okulary przeciwsłoneczne, mamy na uwadze zarówno to aby chroniły nas wzrok i strzegły przed chorobami, ale również ładnie prezentowały się i podkreślały urodę. Jakie okulary wybieramy w tym sezonie najczęściej?

okulary

Często wybierane są obecnie okulary OAKLEY FROGSKIN AQUATIQUE Hotspot / Fire Iridium 24-359. Cechują się niepowtarzalnym stylem, który podkreśla naszą wyjątkowość. Pomarańczowe soczewki nie tylko chronią nasz wzrok, ale również znakomicie się prezentują. Dla fanów ciemnych szkieł sprawdzą się modne RAY BAN 4253 Light Havana / Green ORB4253-710. Wpadające w brąz oprawki i zielone szkła na pewno spodobają się wszystkim miłośnikom zdrowia i urody. Bez wątpienia pozycją godną polecenia są innowacyjne i wyróżniające się kształtem okulary RAY BAN 3581N Copper / Dark Violet Mirror Silver ORB3581N-90351U. To świetna propozycja dla osób, które zawsze chcą pięknie wyglądać, a jednocześnie pragną dbać o swoje zdrowie.

ray ban

Źródło: www.1242.eu

Lost Password