Olejek konopny dla skóry i włosów

Uroda

Współczesny rynek kosmetyczny zmuszony jest ciągle poszukiwać nowych substancji, które warto dodać do produktów. Nastawienie kupujących na wybór naturalnych i silnie działających substancji również przyczyniło się do dodawania konopi do kosmetyków. Odpowiednio wyhodowane, a następnie użyte konopie mogą zdziałać cuda dla naszych włosów i skóry.

Charakterystyka olejku konopnego

Konopie siewne pochodzą z ekologicznych upraw i nie mają właściwości narkotycznych. Olejek konopny tłoczony jest na zimno, co czyni go cennym surowcem dodawanym do kosmetyków. Wysoka zawartość kwasów omega-6 i kwasów omega-3 powoduje jego dobroczynny wpływ na czynności błon komórkowych i ich budowę. Olejek nierafinowany i tłoczony na zimno zachowuje najwięcej wartości odżywczych i przyjmuje zielono-żółty kolor. Konopie siewne pochodzą z Azji Środkowej, gdzie przez wiele stuleci były wykorzystywane w różnorodnych celach, w tym w kosmetyce. Do Europy konopie dotarły stosunkowo niedawno, ponieważ kilkanaście lat temu. Z biegiem lat ich popularność wzrasta.

Olejek konopny i pielęgnacja skóry

Działanie olejku konopnego to nie tylko kosmetyka, ale także medycyna. Wspomoże on walkę z trądzikiem, suchą skórą, bliznami czy atopową skórą. Kosmetyki konopne zawierają dużą ilość konopi, ale także inne pielęgnujące składniki naturalne np. witaminy. Produkty konopne polecane są dla alergików, ponieważ w ich składzie znajdziemy tylko najwyższej jakości składniki. Są to kosmetyki bez dodatku konserwantów, silikonów, wybielaczy i parabenów. Kosmetyki tworzą naturalną barierę ochronną na skórze, poprawiają jej kondycję, a także przywracają fizjologiczne pH skóry. Silne działanie kosmetyków konopnych sprawi, że skóra będzie gładka i mniej podatna na kolejne uszkodzenia. Właściwości silnie nawilżające, przeciwzapalne i regenerujące wyróżnią kosmetyki konopne na tle tych oferowanych przez drogerie. Wraz ze wzrostem popularności konopi wzrasta częstotliwość dodawania ich do kosmetyków. Olejek konopny stosować można jako dodatek do kosmetyków lub użyć bezpośrednio na skórę. W sprzedaży odnajdziemy balsamy do ciała, mydła, żele pod prysznic, olejki do masażu i kremy do twarzy z dodatkiem konopi.

Olejek konopny jako maska do włosów

Dzięki dużej zawartości witaminy E olejek konopny zadba nie tylko o włosy, ale i skórę głowy. Prowadzić będzie do ochrony komórek skóry głowy przed utleniaczami i wspomoże zachowanie równowagi lipidowej. Olejek konopny można stosować na włosy na kilka sposobów. Jednym z nich jest zakup gotowego produktu, np. szamponu, odzywki lub mgiełki. Kolejny sposób to dodanie go do kosmetyków np. do maseczki lub szamponu. Pamiętać należy, że niektóre produkty mogą osłabiać działanie olejku i będą to np. silikony. Ostatnia możliwość wykorzystania olejku konopnego do włosów to ich olejowanie. Możemy je przeprowadzić na zimno lub na ciepło. Olejowanie to niezawodny sposób na suche, zniszczone i pozbawione blasku włosy i zatrzymanie wody w ich wnętrzu. Zabieg ten zamyka łuski włosa i otacza je ochronną powłoką.

Lost Password