Olejki do włosów. Powiedz TAK naturalnej pielęgnacji

Uroda

Jak dbać o włosy? To proste pytanie każdego dnia zadają sobie tysiące kobiet, które po raz kolejny zawiodły się na kupionej w drogerii odżywce. Czas na zmiany! Coraz częściej w pielęgnacji liczy się naturalność. Czy moda na olejki do włosów ma swoje uzasadnienie?

Olejowanie włosów ma swoje zalety i wydaje się, że nie jest tylko tymczasową i nieuzasadnioną modą. Popularność tego zabiegu nie wzięła się znikąd. Przyszła wraz z kobietami, które rozczarowały się efektami stosowania dziesiątków naszpikowanych chemią kosmetyków. Rozwiązaniem tego problemu okazały się olejki do włosów, które działają w sposób naturalny.

Olejowanie włosów ma swoje zalety!

To zabieg, który można stosować zarówno na włosy, jak i skórę głowy. Większość odżywek i masek nie nadaje się do użycia na skalp, ponieważ działają komedogennie i mogą wywoływać podrażnienia. Za to pielęgnacja olejkami jest naturalna dla naszych włosów i skóry. Nie tylko nie spowoduje łupieżu, ale może mu zapobiec. Warto wiedzieć, że naturalne olejki do włosów, które stosowane są regularnie i najlepiej dobraną do potrzeb metodą, zapewniają:

• równowagę pH skóry głowy,
• szybszy wzrost włosów,
• prawidłowy poziom nawodnienia,
• normalizację wydzielania sebum,
• miękkość, gładkość i blask,
• łatwiejszą stylizację włosów.

Wbrew pozorom dobrze dobrany olejek do włosów nie obciąża i nie przetłuszcza – naturalne składniki lepiej wchłaniają się we włosy i nie osiadają na ich powierzchni jak np. silikony i tym podobne substancje. Oczywiście są też o niebo bezpieczniejsze dla włosów, ponieważ nie podrażniają, nie powodują alergii i nie wysuszają jak np. alkohole lub parabeny.

Kluczem do pielęgnacyjnego sukcesu jest dobranie takiego olejku do włosów, który najlepiej sprawdzi się przy naszych potrzebach. Odpowiednich produktów można szukać w aptekach, drogeriach lub na stronach internetowych – warto kierować się składem i opiniami konsumentek. Pamiętajmy, że olejki do włosów działają najlepiej, kiedy dopasowane są do budowy naszych włosów, dlatego warto określić typ swoich włosów i ich potrzeby, zanim zdecydujemy się na konkretny produkt. Gotowe!

Lost Password