Orteza stawu kolanowego i stopy

Zdrowie

Ortezy stawu kolanowego są potrzebne nie tylko sportowcom, ale także wielu osobom, szczególnie zimą, kiedy na ulicach jest lód, a poruszanie staje się niebezpieczne.

Orteza stawu kolanowego

Oczywiście, takie konstrukcje nie chronią przed urazami, ale będą silnie wspierać nasze kolana, aby zapobiec rozciąganiu wiązadeł. Staną się także niezastąpione po wypadkach. Bardzo często noszą je także osoby z problemami reumatologicznymi. W tym przypadku skutecznie unieruchamiają kolana. Ortezy stawu kolanowego mogą występować w postaci bandaży i ochraniaczy. Przy stosowaniu takiego produktu możemy zmniejszyć zespoły bólowe, oznaki procesu zapalnego i poprawić funkcje zginania kolana. Składa się z plastiku, metalu i tkaniny. Ortezy naprawiają, poprawiają, rekompensują i niwelują ból. W przeciwieństwie do gipsu, podczas ich noszenia nie obserwuje się atrofii mięśni. Widać względną swobodę kończyn. Ponadto, dzięki specjalnej konstrukcji i materiałowi tkankowemu, poprawia się krążenie w miejscu urazu lub choroby. Powstaje efekt masażu i ocieplenia. Przyspiesza to regenerację. Nie można samodzielnie wybrać takiej ortezy, powinien to zrobić specjalista.

Orteza stopy

Istnieje wiele rodzajów ortez stóp. Każdy rodzaj jest dostępny bez recepty. Łagodzi ból i dyskomfort w przypadku problemów ze stopami, kolanami, nogami, biodrami i plecami. Mogą być twarde, sztywne albo miękkie i elastyczne. Osoby, które mają płaskie stopy najczęściej czują się bardziej komfortowo, wybierając wkładki wspierającymi podbicie. Płaskie stopy są zwykle wynikiem nadpobudliwości, stopa zwykle absorbuje zbyt duże wstrząsy i nie ma podparcia. Zaokrąglona stopa to taka, w której kość piętowa skierowana jest do wewnątrz, a łuk ma tendencję do zapadania się.

Ortezy powinny być dobrze zaprojektowane i wykonane. Dotyczy to nawet tych niestandardowych, dopiero wtedy będą skuteczne. Powinny one pasować do obuwia i wszystkich rodzajów aktywności pacjenta. Jeśli można je nosić tylko w niektórych butach, stopy, kręgosłup i miednica będą narażone na dodatkowe obciążenie przy różnym stopniu podparcia. Ortezy powinny być dostosowane do obuwia, aktywności i kondycji pacjenta. Do sznurowanych butów pasują ortezy z zapięciami. Pasują do stóp z niskim podbiciem i smukłych.

Ortezy powinny być funkcjonalnie zaprojektowane.

Lost Password