Plastyka powiek górnych i dolnych – zachwycaj odświeżonym spojrzeniem

Uroda

Oczy to zwierciadło duszy – natomiast ich okolice usiane zmarszczkami, obwisłą skórą, czy widoczną opuchlizną, potrafią zdradzić wiek danej osoby, działając na jej niekorzyść. Z tego względu, tak wielu pacjentów klinik medycyny estetycznej decyduje się na poprawę wyglądu tej części twarzy. Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek górnych i dolnych, to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, któremu chętnie poddają się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Co warto wiedzieć przed skorzystaniem z chirurgicznej korekty powiek? Jakich efektów można się spodziewać korzystając z tego typu procedury?

Plastyka powiek górnych i dolnych – przywróć piękno swojemu spojrzeniu

Opadające powieki, będące efektem utraty elastyczności skóry sprawiają, że twarz wygląda smutno i staro. Co więcej, zwiotczała, luźna skóra może nie tylko wpływać negatywnie na urodę i samopoczucie, ale też zmniejszać pole widzenia (jednej lub obu źrenic), powodując dyskomfort pacjentki lub pacjenta w życiu codziennym. Zabieg plastyki powiek zdaniem ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki jest jedną z najlepszych metod przywrócenia młodzieńczego wyglądu okolicom oczu, procedurę wykonuje się także ze względów medycznych. Na korektę powiek najczęściej decydują się dojrzałe osoby, jednak zdarza się, że ze względu na indywidualne uwarunkowania anatomiczne twarzy – problem nadmiaru luźnej skóry nad oczami dotyka również młodych pacjentów.

Blefaroplastyka – jak wygląda zabieg plastyki powiek?

Blefaroplastyka to nowoczesna, bezpieczna i skuteczna metoda poprawy kształtu i konturu powiek o niskiej inwazyjności, która daje fantastyczne i trwałe rezultaty. Plastyka powiek górnych i dolnych jest zabiegiem chirurgicznym, jednak oddając się w ręce doświadczonego specjalisty nie musimy obawiać się niepowodzenia operacji. Lekarz dokonując precyzyjnych nacięć w miejscu załamania powieki górnej lub poniżej brzegu powieki dolnej, wycina nadmiar wiotkiej skóry oraz przepukliny tłuszczowe. Ze względu na lokalizację cięć w naturalnych załamaniach skóry lub pod linią rzęs – blizna pooperacyjna nie jest widoczna.

Bezpośrednio po zabiegu, może wystąpić obrzęk, zasinienia i zaczerwienienia, które są naturalnymi reakcjami i nie powinny budzić niepokoju (ustąpią samoistnie w ciągu kilku kolejnych dni). Czas trwania korekty powiek, to 1-1,5 godziny. Dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia, zabieg nie w jest w żaden sposób bolesny, czy niekomfortowy dla pacjenta. Co istotne, może on wrócić do domu jeszcze w tym samym dniu (wskazana jest obecność bliskiej osoby). 100% efekt finalny jest widoczny po około 3-6 miesiącach.

Jeśli chodzi o alternatywne metody korekcji powiek, które warto rozważyć – efekt odmłodzenia i promiennego spojrzenia, wskutek poprawy napięcia skóry wokół oczu, daje toksyna botulinowa oraz innowacyjny laser frakcyjny.

Jakie są główne przeciwwskazania do zabiegu korekty powiek?

Przed skorzystaniem z blefaroplastyki, należy udać się na wstępną konsultację lekarską, podczas której specjalista przeprowadzi z pacjentem wywiad i wykluczy ewentualne przeciwwskazania do korekty powiek, a są to m.in.:

  • okres okołomiesiączkowy,
  • zespół suchych oczu,
  • choroba Gravesa – Basedova,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca,
  • antybiotykoterapia,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • infekcje skórne (bakteryjne i wirusowe).

Podsumowując, chirurgiczna plastyka powiek nie tylko poprawia wygląd zewnętrzny pacjentów, ale też znacznie podnosi komfort ich codziennego życia, przywracając pełne pole widzenia. Zabieg niesie ze sobą niskie ryzyko powikłań, jest bardzo bezpieczny i przede wszystkim wysoce skuteczny – uzyskane efekty wizualne, mogą utrzymywać się nawet do kilkunastu lat.

Więcej przydatnych informacji na temat plastyki powiek górnych i dolnych oraz innych nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, znajdziesz na stronie internetowej: https://klinikamiracki.pl

Lost Password