Poduszka ortopedyczna – pomoc na lepszy sen

Zdrowie

Każdego dnia rano nie masz ochoty wstać z łóżka? Czujesz się zmęczony, niewyspany, boli Cię głowa a szyja drętwieje? Z całą pewnością jakość twojego snu nie jest optymalna, dlatego najwyższa pora aby to zmienić. Nie od dziś wiadomo, że zdrowy, komfortowy sen jest podstawą całego naszego dnia, dlatego warto zadbać nie tylko o długość naszego snu, ale również o jego wysoką jakość.

Dlaczego źle śpimy?

Współczesny świat dostarcza nam każdego dnia ogromnej ilości obowiązków. Pracujemy wiele godzin, uczymy się, towarzyszy nam stres i zmęczenie, a dodatkowo mamy bardzo niewiele czasu, aby odpocząć i zrelaksować się. Negatywnym elementem jest również to, że prowadzimy mało aktywny tryb życia i często wiele godzin spędzamy w pracy w pozycji siedzącej.

Te wszystkie aspekty sprawiają, że cierpi nasz kręgosłup, pojawiają się pierwsze bóle, a to w konsekwencji prowadzi do bardzo wielu chorób i schorzeń. Aby je wyleczyć potrzebna jest bardzo długa i trudna rehabilitacja, a czasem nawet zabieg operacyjny. Lepiej więc zapobiegać aniżeli leczyć, co sprawia, że każdego dnia powinniśmy zatroszczyć się o nasz kręgosłup. Powinniśmy o niego dbać nie tylko w czasie dnia, ale również w nocy, wtedy kiedy śpimy i odpoczywamy. Idealnym rozwiązaniem, które profilaktycznie zadba o kręgosłup i zapobiegnie powstawaniu chorób są poduszki ortopedyczne.

Bogactwo i różnorodność modeli poduszek ortopedycznych

Na rynku istnieje szereg różnorodnych poduszek ortopedycznych, co sprawia, że każdy z nas może wybrać poduszkę idealnie dobraną do swoich potrzeb i potrzeb całego ciała. Poduszka powinna być w taki sposób dobrana, aby zapewniała prawidłowe ułożenie kręgosłupa w czasie snu. Tym samym kupując ją musimy mieć na uwadze kilka najważniejszych parametrów. Są to:

  • Wielkość poduszki
  • Materia z którego stworzona jest poduszka
  • Powłoka poduszki
  • Zastosowanie poduszki
  • Pozycja w której najczęściej śpimy

Istotne jest nie tylko wybranie poduszki wedle najlepszego materiału ją wypełniającego, ale również należy dostosować ją do pozycji, w której najczęściej śpimy. Kiedy większość nocy śpimy na boku, idealna jest poduszka w kształcie walca. Z kolei śpiąc na plecach sprawdzi się lekko wyprofilowana poduszka. Pomimo, że lekarze nie zalecają spania na brzuchu, to wiele osób lubi tę pozycję. Aby zminimalizować jej negatywne skutki warto wybrać poduszki w kształcie gwiazdy.

Dobrze dobrana poduszka ortopedyczna, pozwoli nam zadbać o komfortowy i spokojny sen, a jednocześnie zatroszczy się o zdrowie naszego kręgosłupa. Polecamy również artykuł o tym gdzie kupić poduszkę ortopedyczną.

Lost Password