Jak pokonać napięcie mięśni za pomocą masażu?

Zdrowie

Siedzący tryb życia związany z pracą, dużo okazji do stresu i zdenerwowania oraz mała ilość aktywności fizycznej sprawiają, że bóle mięśni i kręgosłupa stają się codziennością. Branie sporej ilości tabletek przeciwbólowych, staje się dla niektórych normą, jednakże to nie jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ negatywnie wpływa na zdrowie.

Skierowanie na masaż

W takiej sytuacji warto wybrać się do swojego lekarza rodzinnego, by nakreślić mu problem. Być może otrzymamy skierowanie na masaż klasyczny, dzięki czemu z serii zabiegów będzie można skorzystać bezpłatnie. Niestety czasami trzeba dość długi czekać na swoja kolej, ponieważ z usług masażystów i fizjoterapeutów na NFZ korzysta naprawdę dużo pacjentów, zwłaszcza po urazach czy wypadkach.

Jeżeli mamy taką możliwość, zaś bóle nie są aż tak dokuczliwe, że nie można z tym czekać, należy po prostu zapisać się do specjalisty i oczekiwać. Dzięki temu oszczędzamy naprawdę sporo, ponieważ jedna sesja zabiegu, jakim jest masaż klasyczny może kosztować nawet ponad 100 zł, szczególnie jeżeli decydujemy się na dobrze wykwalifikowanego specjalistę z odpowiednim doświadczeniem.

Zabiegi rozluźniające ciało

Z pewnością jeszcze przed samym zabiegiem, jakim jest masaż klasyczny, dzięki wywiadowi specjalista dowie się, jakie są przyczyny dolegliwości bólowych. Przy pierwszym masażu fizjoterapeuci czasem stwierdzają silnie napięcie mięśni, którego pacjent sobie nie uświadamia, zaś skutkuje to nieprzyjemnymi dolegliwościami. Nieprawidłowa postawa przy komputerze czy silny stres sprawiają, że napinają się mięśnie karku, ale nie tylko. Masaż ma służyć ich rozluźnieniu.

W trakcie zabiegu specjalista posłuży się różnymi technikami, by sprawić, że mięśnie stają się rozluźnione. To ważne, szczególnie dla tych, położonych w najbliższych okolicach kręgosłupa. Oczywiście jeden masaż klasyczny nie wystarczy, więc warto od razu zapisać się na całą serię. Na przykład można zamówić jeden masaż w tygodniu, zaś jeżeli to możliwe, to nawet częściej. Specjalista być może podpowie także, w jaki sposób samodzielnie wpłynąć na to, by ciało nie było tak spięte.

Masaż w prywatnym gabinecie

Nawet jeżeli okaże się, że na wizytę w gabinecie mającym podpisaną umowę z NFZ trzeba będzie czekać bardzo długo, to w trakcie czekania można skorzystać z usług prywatnego masażysty. Wielu takich specjalistów ogłasza się w sieci lub prasie lokalnej. Chociaż ci, którzy posiadają mniejsze doświadczenie lub dopiero się uczą, na przykład studenci fizjoterapii, oferują niższe ceny, dla własnego bezpieczeństwa warto skorzystać z usług doświadczonego profesjonalisty.

Co prawda, taka wizyta będzie droższa, ale dzięki temu mamy pewność, że masaż klasyczny naprawdę nam pomoże, a nie zaszkodzi. Zanim zdecydujemy się na konkretnego specjalistę, należy poprosić o pokazanie dyplomów czy innych dokumentów poświadczających uprawnienia i wiedzę na temat ludzkiego ciała i samego masażu.

Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA

Lost Password