Polecany balsam nawilżający

Uroda

Nasza skóra potrzebuje troski i wzmocnienia, szczególnie gdy warunki na zewnątrz zagrażają jej naturalnej barierze ochronnej. Dzieje się tak zimą i jesienią, ale też po kąpieli oraz intensywnym opalaniu. Mróz, wiatr oraz promieniowanie mają na nią szkodliwy wpływ. Bariera ochronna ulega wtedy osłabieniu, a naskórek staje się wyraźnie mniej elastyczny i odżywiony. Skóra jest sucha, bardziej podatna na uszkodzenia, ale też po prostu gorzej wygląda. Ratunkiem w takiej sytuacji jest odpowiedni balsam nawilżający, działający skutecznie i natychmiastowo. Jak wybrać najlepszy?

W poszukiwaniu ideału

Kluczem do sukcesu jest znalezienie produktu odpowiadającego potrzebom naszej skóry. Aby dowiedzieć się, jakie są jej rzeczywiste potrzeby, warto obserwować  reakcje na czynniki zewnętrzne np. wodę. W jakich sytuacjach skóra jest najbardziej wysuszona? Czy pojawia się uczulenie lub wysypka po kontakcie z produktami drogeryjnymi?

Zarówno wilgoć, jak i nieodpowiedni skład produktu mogą powodować przesuszanie naskórka, który staje się szorstki i nieprzyjemny w dotyku. W ostatnim czasie problem dotyka coraz większą liczbę osób obojga płci: zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przestaje być zagadnieniem czysto estetycznym, ponieważ wpływa na szerszy aspekt funkcjonowania, stając się przyczyną dyskomfortu. Suche partie ciała swędzą, pieką, a nawet bolą. To naglący sygnał, by zastosować  kosmetyk, jakim jest balsam nawilżający. Jego zadaniem jest utrzymać barierę wodno- lipidową naskórka, nawilżyć i zapobiegać ponownemu odwodnieniu. Wszystko za sprawą specyficznych składników, wchodzących w skład kosmetyku. Różnego rodzaju oleje i witaminy działają regenerująco, nawilżają skórę i zapobiegają utracie wody. W jaki sposób znaleźć idealny balsam nawilżający?

Twój świadomy wybór

Nawilżenie oraz ulgę suchej skórze może zapewnić produkt, którego skład posiada właśnie takie właściwości. Taki jest głęboko nawilżający balsam do ciała i twarzy Neutrogena Formuła Norweska. Wszystko za sprawą gliceryny, która silnie nawilża i odbudowuje naskórek. Masła shea, które wytwarza niewidzialną dla oka barierę ochronną, zapobiega starzeniu się skóry, a także wykazuje właściwości ochronne przed promieniowaniem UV. Badania potwierdzają, że krem wykazuje działanie nawet do 24 godzin, a ponadto przenika aż do 10 warstw w głąb naskórka. Wykazuje szczególną skuteczność w przypadku skóry przesuszonej, dając uczucie nawilżenia i lekkości. Nie pozostawia tłustego filtra, szybko się wchłaniając. Efektywność balsamu potwierdzają opinie zadowolonych użytkowniczek.

Lost Password