Poradnia laktacyjna – jak wybrać tą najlepszą?

Zdrowie

Karmienie piersią szczególnie dla początkujących mam może sprawiać problemy. Warto wtedy skorzystać z poradni laktacyjnych. Doświadczeni eksperci wyjaśnią podczas spotkań, w jakiej pozycji najlepiej trzymać dziecko i jak radzić sobie z ewentualnymi problemami, takimi jak zapalenie piersi.

Już przed ciążą

Młode mamy mają wiele wątpliwości i pytań. Niestety najczęściej poszukują odpowiedzi na nie w Internecie. Dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem jest umówienie się na spotkanie ze specjalistą. Jeszcze przed porodem warto wybrać się do poradni laktacyjnej, na przykład tej z cmp.med.pl . Podczas rozmowy dowiemy się jak prawidłowo trzymać malucha i co zrobić, gdy nie wszystko będzie szło zgodnie z planem. Takie informacje pomogą przyszłej mamie przygotować się do pierwszych wspólnych dni z maleństwem.

Poradnia laktacyjna – zalety

Chociaż posiadanie dziecka wiąże się z wieloma pięknymi chwilami, czasami zdarzają się i takie które spędzają sen z powiek młodym rodzicom. Jedną z takich kwestii jest prawidłowe karmienie noworodka. Doradcy laktacyjni podpowiedzą jak powinna wyglądać dieta mamy, by jej dziecko otrzymywało to, co najlepsze. Wyjaśnią oni także jak poradzić sobie, gdy maluch ma problem ze ssaniem, nie chce jeść, albo wręcz przeciwnie zjada za dużo. Oceni także, czy ilość pokarmu u młodej mamy jest wystarczająca.

Jak to wygląda?

Na spotkanie z doradcą laktacyjnym należy poświęcić trochę czasu. Niektóre wizyty mogą trwać nawet ponad dwie godziny. Oczywiście pojawiamy się na nim wraz z dzieckiem. Podczas rejestracji warto zapytać co mamy ze sobą przynieść. Najczęściej wystarczą pieluchy tetrowe oraz książeczka zdrowia noworodka. Do poradni zapraszani są także ojcowie. Warto żeby obserwowali jak prawidłowo trzymać malca i w jaki sposób mogą pomóc młodej mamie w gorszych momentach. Przed wizytą dobrze jest zanotować sobie kilka najważniejszych kwestii, na przykład częstotliwość karmienia, to jak dziecko zachowuje się po przystawieniu do piersi oraz jak wygląda dieta mamy.

Poradnie laktacyjne to jedne z tych miejsc, które młodzi rodzice muszą odwiedzić. Pozwoli im to bowiem rozwiać wiele wątpliwości i jeszcze lepiej zaopiekować się swoją pociechą.

Lost Password