Wszystko co powinnaś wiedzieć o manicure japońskim

Uroda

Manicure japoński to znana od wieków metoda pielęgnacji płytki paznokcia, wywodząca się, jak sama nazwa wskazuje, z Japonii. To właśnie tam kobiety wynalazły ten rodzaj manicure, poprawiający nie tylko wygląd, lecz także ogólną kondycję płytki paznokcia, już w XVII wieku. Manicure japoński obecnie najczęściej stosowany jest przez kobiety, które kochają naturalny wygląd paznokci, oraz te, które potrzebują odżywienia paznokci po stylizacjach z użyciem produktów światło-utwardzalnych. W ofercie niemal każdego salonu kosmetycznego w Warszawie można znaleźć tę usługę pod nazwą manicure japoński bądź manicure P.Shine. Nazwa ta nie bez powodu zawiera w sobie słowo „shine”, ponieważ paznokcie po odpowiednio wykonanej stylizacji dosłownie i w przenośni błyszczą!

Manicure japoński – co to właściwie jest?

Manicure japoński charakteryzuje się nadaniem zdrowego, naturalnego wyglądu paznokciom, a ponadto doskonale je odżywia i regeneruje. Już po kilku zabiegach zauważalna jest poprawa koloru paznokcia, staje się on elastyczny, gładki i lśniący. Manicure japoński doskonale sprawdza się u osób, które borykają się z rozdwajającymi, łamliwymi, kruchymi i osłabionymi paznokciami. Metoda ta pozwala pozbyć się powyższych problemów dzięki działaniu składników odżywczych, takich jak witamina A, H, E, B, a także keratyna, krzemionka z masy perłowej oraz pyłek pszczeli. Substancje te pozytywnie wpływają na głębokie warstwy struktury paznokci, dzięki czemu zyskują one zdrowy i piękny wygląd. Ze względu na delikatny i naturalny efekt na manicure japoński decydują się również panowie. Trend ten można zauważyć w warszawskich studiach kosmetycznych. Końcowy rezultat manicure japońskiego jest bardzo zbliżony do efektu polerowania płytki, jednak jego trwałość jest dużo dłuższa niż przy klasycznym polerowaniu.

Decydując się na manicure japoński, warto pamiętać o tym, że nie jest to najlepsza forma pielęgnacji w przypadku paznokci „pergaminowych”, czy po długotrwałej stylizacji żelowej czy akrylowej. Ta forma odżywiania paznokci charakteryzuje się polerowaniem płytki oraz dość mocnym wcieraniem produktów. Przy paznokciach cienkich i osłabionych intensywne ruchy, przy których wydziela się ciepło, mogą być dużym dyskomfortem.

Należy także mieć na uwadze to, aby manicure japoński powtarzać w odpowiednich odstępach czasowych – każdy zabieg w pewien sposób wpływa na grubość płytki paznokcia. Polerowanie jest ściśle związane z usuwaniem wierzchniej warstwy zrogowaciałych keratynocytów, które budują paznokieć. Manicure japoński najlepiej powtarzać co 14-21 dni. Z czasem można zmniejszyć częstotliwość do jednego zabiegu w miesiącu.

Jak wygląda zabieg manicure japoński?

Zabieg manicure japońskiego powinien rozpocząć się od usunięcia wszelkich wystających skórek. Musimy pamiętać, że na powierzchni paznokci znajduje się warstwa tłuszczu. By uzyskać zamierzony efekt, potrzebne jest ich odtłuszczenie. Kolejnym krokiem w manicure japońskim jest bardzo delikatne zmatowienie płytki za pomocą polerki, znajdującej się w profesjonalnym zestawie do wykonywania zabiegu. Tak przygotowana płytka lepiej będzie wchłaniać substancje, które w kolejnych etapach będą wcierane. Po zmatowieniu płytki, nazywanej profesjonalnie otworzeniem kanalików, można przejść do wcierania pasty, bogatej w witaminy. Należy wykonać to dokładnie, jednokierunkowym ruchem. Do kolejnego kroku można przejść dopiero, gdy płytka jest gładka. Końcowym etapem manicure japońskiego jest wtarcie w paznokcie specjalnego pudru, nadającego niezwykły połysk. Wszelkie pozostałości produktów należy usunąć. Na koniec nakładana jest oliwka oraz krem.

Efekty manicure japońskiego tak naprawdę widać już po pierwszym zabiegu. Jednak w niektórych przypadkach należy wykonać nawet serię, składającą się z kilku zabiegów. Producent zaleca przeprowadzenie 4 zabiegów w 2-3 tygodniowych odstępach.

Lost Password