Kiedy powinniśmy się udać do protetyka?

Zdrowie

Z jakimi problemami powinniśmy się udać do protetyka? Z pewnością dla wielu osób, wizyta w gabinecie protetyka kojarzy się przede wszystkim z wykonywaniem protez. Jest to oczywiście bardzo dobre skojarzenie. Niemniej jednak, protetyk nie wykonuje tylko i wyłącznie protez. W naszym poniższym artykule przedstawimy państwu różnego rodzaju zabiegi, które może wykonywać protetyk.

Przede wszystkim – protezy

To, na co musimy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o protetyka, to przede wszystkim wykonywanie protez. Wykonanie protezy, jest zawsze bardzo indywidualne. Nie możemy kupić u protetyka „gotowej” protezy. Zawsze protezy wykonywane są indywidualnie. Protetyk wykonuje odlew szczęki, a następnie, na jego podstawie, powstaje proteza. Warto podkreślić, że czas wykonania protezy, jeśli gabinet protetyczny jest dobrze wyposażony, może wynieść zaledwie kilka godzin. Zdarza się jednak, że na protezę trzeba czekać dzień lub dwa. Są to jednak bardzo rzadkie przypadki.

Po drugie – korony zębowe

Kolejnym zabiegiem, który wykonywany jest przez protetyka, jest zakładanie koron zębowych. To rozwiązanie, które jest szczególnie przydatne, kiedy nasze zęby są nierówne, mają bardzo duże przebarwienia, czy też – są ułamane lub ukruszone. W każdej z powyższych sytuacji, korony zębowe są dobrym rozwiązaniem. Musimy jednak pamiętać o jednym: korony zębowe są zakładane wówczas, kiedy żadne, inwazyjne metody leczenia nie są w stanie rozwiązać problemu, z którym się borykamy. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakie rozwiązania będą najlepsze dla ciebie, zapraszamy do Savoydent.

Jak zatem bardzo wyraźnie widać, do protetyka udajemy się nie tylko wówczas, kiedy potrzebujemy wykonać protezę. Oprócz protez i koron zębowych, u protetyka wykonamy także mosty protetyczne. Tym samym, stwierdzenie, że protetyk wykonuje jedynie protezy, jest nie tyle mylne, co krzywdzące. Warto zwrócić uwagę na różnorodność zabiegów, które mogą zostać wykonane w gabinetach protetycznych. Zależnie od potrzeb pacjenta, zostaną one odpowiednio dopasowane.

Lost Password